İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Gelişim Akademisi Seminerleri Devam Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün kurmuş olduğu Mesleki Gelişim Akademisi, ilk seminerinde okul müdürleri ile Prof. Dr. aytaç Açıkalın’ı bir araya getirdi.
Mesleki Gelişim Akademisi Seminerleri Devam Ediyor

İki gün devam edecek olan seminerlerde eğitimin her aşamasında bulanan eğitimcilere seminer verecek olan Açıkalın İzmir’de olmanın kendisi için mutluluk kaynağı olduğunu dile getirdi.

 

Konak Sabancı Kültür Merkezinde düzenlenen seminerin ilk bölümüne İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Müdür Yardımcıları İlker Erarslan, Harun Yazar ve Şube Müdürü Selime Şentürk Doğramacı ile çok sayıda okul kurum müdürü katıldı.

 

Yoğun katılımla gerçekleşen seminerde konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi; yapılacak olan seminerlerin okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve eğitimin tüm kademesinde çalışanları kapsayacağını belirtti.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel eğitim bölümü tarafından koordine edilen ve on beş gün aralıklarla devam etmesi planlanan seminerlerde sürekli gelişim hedefleniyor. 

 

Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi; “700 bine yakın öğrencimiz var.  Öğrencilerimizin daha kaliteli eğitim almaları için şefimizden, okul müdürümüze,  öğretmenimize kadar hepimiz kendimizi yenilemek,  mesleki gelişimleri takip etmek zorundayız.

 

Biz eğitimcilerle, araziyi bilen eğitimin içinden gelmiş  kıymetli hocalarımızı buluşturmaktan dolayı mutluyuz. Biz eğitimcilerimizin gönül diyarlarına hitap edebilen, onların sorunlarını anlayabilen bir akademi oluşturalım istedik. İnsan kendisini ruhen ve fiziken beslemediği zaman bir süre sonra tükenmeye başlıyor. Bizler her çocuğa aynı şevkle ve heyecanla her gün günaydın diyebilmek için kendimizi geliştirmek bilgilerle kendimizi beslemek zorundayız” dedi.

 

Bu topraklarda çok daha kaliteli insan yetiştirmeye gayret edeceğiz…

 

Eğitimin ihmal edilemeyecek kadar değerli olduğunu vurgulayan Yahşi, terör örgütü Fetö’nün eğitim sayesinde bir neslin geleceğini ele geçirmeye çalıştığını söyledi. “Bizler eğitimciler olarak bu ülkenin fidanlarını en düzgün şekilde yetiştireceğiz. İçinde vatan sevgisi olan ağaçlar dikeceğiz.”  diye seslendiği okul müdürlerine, “Bizim en değerli mirasımız geride bıraktığımız sağlam karakterli vatansever evlatlarımız olacaktır” dedi.

 

 

05-04-201705-04-201705-04-201705-04-2017

Okul, Müdürü Kadar Okuldur…

Prof. Dr. Açıkalın interaktif olarak gerçekleştirdiği seminerde okul yöneticilerine altın öğütler verdi.

 

Okul yöneticiliğine olan sevgisini dile getiren Açıkalın;  okul müdürü kadar okuldur dedi.

 

İyi yöneticin okulun kaderini değiştirebileceğinden bahseden Açıkalın öğretmek diretmektir. Asıl olan öğrenme isteği oluşturabilmektir. Diyerek öğrencilerde öğrenme isteği oluşturulması gerektiğini belirti.

 

Çocuğun kulağından ne girerse, ağzından o çıkar…

 

Çocuklarımızı ilk günden beri sessizlik içinde büyütmeye çalışıyoruz. Çocuk ses içinde büyümelidir.  Ayrıca çocukların kulağından ne girerse ağzından o çıkar. Çocukların yanında konuştuklarımız, onlara söylediğimiz kelimeler onların kullanacakları kelimelerdir.

 

Hedefleriniz olsun.  45 dakikalık bir dersin bile hedefi vardır. Ders sonunda öğrencinin ne kadar öğrenin öğrenmediğini ölçersiniz. Bu birlikteliğimizin de hedefi değişime ve başarıya yönelmek. 

 

Müdürlerden şiir okumasını, müzik dinlemişini spor yapmasını isteyen Açıkalın öğrenci ve öğretmenlere verilmek istenilen mesajlarda hikâyenin gücünün kullanılmasını istedi.

 

Çift başlı kartal örneğini veren Prof. Dr. Açıkalın, geçmişten ders alarak geleceğe güvenle bakan okul idarecilerinin başarıyı yakalayacağını söyledi.

 

 

Suphi Koyuncuoğlu Ortaokulu Okul Müdürü Hüseyin Yaldız seminerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek;” İzmir’de eğitimin bizim sorunlarımızı bilen okul ortamından gelmiş kişiler tarafından verilen seminerlerle daha ileriye götürüleceğine inanıyorum dedi. 2 saat süren seminerden çok şey öğrendiklerini belirten Yaldız Sayın Açıklanın okul müdürlerinin duygularına hitap etti. Okul Müdürü olarak kendimi önemli hissettim Milli Eğitim Müdürlüğüne kurmuş oldukları akademi için teşekkür ederim” dedi.

 

Ömer Seyfettin İlkokulu müdürü İlknur Acaroğlu ise her zaman ki seminerlerden olduğunu düşünerek, önyargı ile seminere geldiğini ancak ilk andan itibaren verilen bilgilerin ve Prof. Dr. Açıklanın örneklemelerin heyecan verici olduğunu belirterek  daha sonra yapılacak olan çalışmaları heyecanla beklediğini söyledi.

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.