İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah Güner İzmir'i Ziyaret Etti

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah Güner İzmir'i Ziyaret Etti

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah Güner İzmir'i Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah Güner, İzmir'de bir dizi ziyarette bulundu. Genel Müdür Güner, İzmir ziyareti kapsamında kentte bulunan özel okullar, özel öğretim kursları ve motorlu taşıtlar sürücü kursları yetkilileriyle bir araya geldi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda düzenlenen 'Özel Öğretim Kurumları Değerlendirme Toplantısı'na; Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah Güner, Okullar Daire Başkanı Turan Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Eğitim Müfettişleri Başkanı Koray Aykurt, eğitim yöneticileri ve kurum temsilcileri katıldı.

MEB Onaylı Ücretsiz Ders Kitapları Okutulacak

Genel Müdür Fethullah Güner, konuşmasında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in özel öğretim okul ve kurumlarının talepleriyle yakından ilgilendiğini, sektörün gelişmesi için atılan tüm adımlara değer verdiğini ve kendilerine bu konuda önderlik yaptığını ifade etti. Özel okullarda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve öğrencilere ücretsiz dağıtılan ders kitaplarının okutulmasının esas olduğunu hatırlatan Güner, müfredatın tüm öğrencileri kapsadığının ve Bakanlığın bu konudaki hassasiyetinin dikkate alınması gerektiğinin altını çizdi. Bakanlığın özel kurumlar aracılığıyla tüm alanlara ulaştığını ve bu alanda birçok Bakanlıkla birlikte çalışıldığını belirten Güner, izinsiz ve mevzuata aykırı eğitim faaliyetlerine izin verilmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Sektör Temsilcileriyle İstişarelerde Bulunuldu

Kentte bulunan özel okullar, özel öğretim kursları ve motorlu taşıtlar sürücü kursları yetkilileriyle üç farklı oturumda bir araya gelen Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah Güner toplantılarda; Bakanlığın eğitim politikaları, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ve özel öğretim okul ve kurumlarıyla ilgili konularda katılımcılarla istişarelerde bulundu. Eğitim öğretim faaliyetleri hakkında değerlendirme yapılan toplantılarda, okul, kurum ve kurs temsilcilerinin soru, öneri ve taleplerine yer verildi.

Toplantıdan memnun ayrılan sektör temsilcileri, görüş ve önerilerini dikkate alan, sorulara anında cevap veren ve sahadaki sorunlara çözüm getiren Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah Güner'in bu yaklaşımından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

10-05-202410-05-202410-05-202410-05-202410-05-202410-05-202410-05-2024

 

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.