İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Maurice Aliberti - Esin Özgener İlkokulu

Eğitime  Hayırsever  Desteği İzmirli hayırseverlerden eğitime destek sürüyor… İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ile Mahmut Özgener  ve Ricardo  Aliberti İzmir eğitimini daha iyiye taşımak adına ortak protokole imza attılar.  
Maurice Aliberti - Esin Özgener İlkokulu

Mahmut Özgener ve Ricardo Aliberti iş hayatında olan ortaklıklarını hayırsever olarak da devam ederek İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ile yapılacak olan 24 derslikli okul binasının protokolünü imzaladılar.

İzmir Menderes ilçesi, Cumaovası mahallesinde yapılacak olan 24 derslikli ilkokul binasında yedi yüzden fazla öğrenci eğitim alacak.

İş Ortaklığından Okul Ortaklığına….

Mahmut Özgener ve Ricardo Aliberti  Öz-Ege Tütün, Aliberti ailesinin 1937 yılında kurduğu Ege Tütün Şirketi ile Özgener Ailesinin 1960 yılında kurduğu Özgener Tütün Şirketlerini  % 50, % 50 ortaklığı ile 1996 yılında İzmir’de kurulmuş olup iki aile 1996 yılından beri iş ortağı olarak çalışma hayatına devem etmekteler.

Maurice Aliberti- Esin Özgener İlkokulu…

Mahmut Özgener ve Ricardo Aliberti’nin  ortağı oldukları   Öz-Ege Tütün San. ve Tic. A.Ş. taraşından yaptırılacak olan ilkokula Öz-Ege Tütün San. ve Tic. A.Ş. ailesinin isteği üzerine “Maurice Aliberti-Esin Özgener İlkokulu ” adı verilecek. 

Protokolde konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İzmir de çok duyarlı veli ve öğrenci profilinin olduğunu vurgulayarak eğitimde hayırsever desteğinin her gün arttığını söyledi.

Eğitime duyarlılık göstererek destek olan tüm hayırseverlere de teşekkür eden Yahşi,  “öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları , en iyi okullarda okumaları için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Bizlere bu konuda destek olan eğitime gönül vermiş tüm hayırseverlerimize teşekkür ederim” dedi.

18-05-201718-05-2017

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.