İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Matematik Bilim Olimpiyatları Eğitimi

Matematik Bilim Olimpiyatları Eğitimi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü iş birliğiyle düzenlenen Matematik Bilim Olimpiyatları öğretmen eğitimi etkinlikleri, TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Programı  tarafından desteklenmiştir. Matematik Olimpiyat Eğitimi-2'nin hedef kitlesi ilimizde bulunan resmi kurumlarda ve BİLSEM' lerde görev yapan lise matematik öğretmenleri; Matematik Olimpiyat Eğitimi-3'ün hedef kitlesi ilimizde bulunan resmi kurumlarda ve BİLSEM' lerde görev yapan ortaokul matematik öğretmenleridir.

Müdürlüğümüz tarafından öğrencilerimizi TÜBİTAK 2202 Bilim Olimpiyatlarına hazırlamak amacıyla altı yıldır çevrimiçi olimpiyat eğitimleri verilmektedir. Çevrimiçi olimpiyat eğitimlerine katılan öğrenci sayısı her geçen gün artmaktadır ancak bu ihtiyacı karşılayacak yeterli sayıda olimpiyat eğitimi verecek öğretmen bulunmamaktadır. Matematik Bilim Olimpiyatlarına öğrenci hazırlamak amacıyla ihtiyaç duyulan olimpiyat dersi verecek uzman öğretmen  sayısının artırılmasına yönelik 5-9 Şubat 2024 tarihinde lise matematik öğretmenlerine yönelik (20 katılımcı) planlanan ve gerçekleştirilen 40 saatlik 2237-A Matematik Bilim Olimpiyatları etkinliğinden olumlu dönüşler alınmıştır.Bu sebeple bu etkinliğin ikincisinin yapılması planlanmıştır. Matematik Bilim Olimpiyatları Eğitimi ile İzmir ili bünyesinde bulunan resmi okullarda ve BİLSEM' lerde görev yapan lise ve ortaokul öğretmenlerine matematik alanında olimpiyat eğitimi vererek, öğretmenlerin matematik alanındaki yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmak ve ilimiz bünyesinde bulunan olimpiyat eğitimi öğretmen ihtiyacını karşılamak amaçlanmaktadır. Projenin sonunda katılımcı öğretmenlerin öğrencilerini TÜBİTAK matematik olimpiyatlarına daha etkili bir şekilde hazırlamaları ve öğrencilerin bu alandaki yeteneklerini teşvik etmeleri beklenmektedir.

6-10 Mayıs 2024 tarihinde eş zamanlı gerçekleştirilecek olan bu iki eğitimle, ilimizde resmi kurumlarda görev yapan ortaokul ve lise matematik öğretmenlerine Analiz-Cebir, Sonlu Matematik, Sayılar Teorisi ve Geometri konularında toplam 40 saat eğitim verilecektir. Bu eğitimlerle öğretmenlerimizin bilim olimpiyatları ile ilgili farkındalıklarını artırmak ve ilimizde öğrenim gören öğrencilerimizi TÜBİTAK 2202 Bilim Olimpiyatlarına daha iyi hazırlamaları ve onlara rehberlik etmeleri beklenmektedir.

 

Lise Matematik Öğretmenleri; Başvuru için http://meb.ai/Y4PTDP

Ortaokul Matematik Öğretmenleri; Başvuru için http://meb.ai/UHkgPRv

 

 15-04-202415-04-2024

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.