İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liseli Gençlerin Şirket Kurma Çalışması

İzmir  Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Kalkınma Ajansı Ve Genç Başarı Eğitim Vakfı Ortaklığında Liseli Gençler Şirket Kurdu.
 Liseli Gençlerin Şirket Kurma Çalışması

10-04-201710-04-201710-04-201710-04-2017

LİSELİ GİRİŞİMCİLER 

 

İzmir  Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Kalkınma Ajansı ve Genç Başarı Eğitim Vakfı ortaklığında liseli gençler şirket kurdu, ceo oldu. Gençler kurdukları şirketlerde ürettikleri ürünleri pazarlayarak, geleceğin iş adamı olma yolunda önemli bir adım attı.  Genç girişimcilerin hazırladıkları ürünler tek yerel fuar olma özelliğini taşıyan İzmir Ticaret Fuarı’nda sergilendi. 

Genç Başarı Eğitim Vakfı genç başarı şirket programı kapsamında 123 ülkede uygulanan yarışma kapsamında İzmir’deki lise öğrenciler farklı bir çalışmaya imza attı. Gençler kurdukları şirketler ile Türkiye’nin tek yerel fuarı olan İzmir Ticaret Fuarı’nda boy gösterdi.

Şirket Programını başarılı bir şekilde sürdüren liselilerin kurduğu 56 yeni şirket 8 Nisan’da Park Bornova Outlet Center ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Fuara Vali Yardımcısı Aydın Memük, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Vargeloğlu, Genç Başarı Eğitim Vakfı Genel Müdürü Seçil Çelebi ve Koordinatörleri, İZKA Program Yönetim Birimi Başkanı Murat Çelik, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Park Bornova Outlet Center Genel Koordinatörü Aysel Öztezel, İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi koordinatörleri, Park Bornova ailesi, mentorler, idareciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İzmir Ticaret Fuarı kapsamında gerçekleşen heyecan dolu yarışma sonucunda; birinci Companyouth şirketi ile İzmir Özel Türk Fen Lisesi, ikinci Sound Of Silince şirketi ile Karşıyaka Şemikler Anadolu Lisesi olurken, üçüncülüğü ise Kıstırık-ı Âlâ şirketi ile Güzelbahçe 60. Yıl Anadolu Lisesi ve Lodiboss şirketi ile Konak Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü-4 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi paylaştı.

 

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.