İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liselere Geçiş Sınavında Tam Puan Alan Öğrenciler İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Bir Araya Geldi

Liselere Geçiş Sınavında Tam Puan Alan Öğrenciler İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Bir Araya Geldi

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü; Liselere Geçiş Sınavında (LGS) tam puan alan öğrencileri, ailelerini ve öğretmenlerini ağırladı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törene İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Müdür Yardımcıları Ömer Ulupınar, Halil Yücel, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mevlane Akdeniz, Zeynep Başdaş, Doç. Dr. Özden Ölmez Ceylan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program LGS'de tam puan alan öğrencilerin konu edildiği sinevizyon gösterisi ile devam etti.

Liselere Geçiş Sınavı'nda tam puan alan öğrenciler, program sırasında görüş ve düşüncelerini dile getirdiler.  Görece Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencisi Arda Güler, yaptığı konuşmada zorlu geçen sınava hazırlık sürecinin sonunda elde ettiği başarıdan dolayı duyduğu mutluluğu paylaştı.

Yavuz Sultan Selim Ortaokulu öğrencisi Berrak Nurşen Kavalalı da çalışmalarının karşılığında elde ettiği başarının yaşattığı duyguları paylaştı.

Çamkıran Ortaokulu öğrencisi Ali Doruk Esen ve Güzelbahçe Bahçeşehir Ortaokulu öğrencisi Bora Kayağ da sınava hazırlık süreci sonunda başarı elde etmenin verdiği mutluluğu ve gururu dile getirdi.

Çamkıran Ortaokulu Müdürü Ayşe Melek Öztekin ise yaptığı konuşmada hiçbir başarının tesadüf olmadığını ve öğrencilerin yoğun çalışmaları sonucunda güzel başarılar elde ettiğini belirtti.

Yavuz Sultan Selim Ortaokulu öğrencisi Taha Karacalar'ın velisi Betül Karacalar, sınava hazırlık döneminde öğrencilerin çok çalıştıklarını ve bu süreçte aile desteğinin çok önemli olduğunu belirtti.

Ödemiş Dünya Koleji Müdürü Özlem Uysal, Liselere Geçiş Sınavı'nda başarı gösteren tüm öğrencileri tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

"Her bir öğrencimiz çok kıymetli"

İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, yaptığı konuşmada Liselere Geçiş Sınavı'na giren her bir öğrencinin çok kıymetli olduğunun altını çizerek sınava hazırlık döneminde özveriyle çalışan öğrencilere, ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür etti. 21. yüzyılda var olan bilgiye yeni bilgiler katmanın önemli olduğunu vurgulayan Yentür, inovatif düşünmenin ve başarının süreklilik göstermesi gerektiğini söyledi.

Yentür, "İnsanlık ve ülkemiz adına sizlerle daha müreffeh günler yaşayacağız. Atalarımızdan bizlere emanet olan bu vatanı sizler ileri taşıyacaksınız." diyerek öğrencilere seslendi. Öğrencilere ders başarısının yanı sıra kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerde bulunmasını tavsiye eden Yentür, çok yönlü gelişimin önemine vurgu yaptı.

Program, öğrencilere başarı belgelerinin verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

10-07-202310-07-202310-07-202310-07-202310-07-202310-07-202310-07-202310-07-202310-07-202310-07-2023

 

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.