İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kutlu Kitap Okuma Yarışmasının Ödülleri Sahiplerini Buldu

İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Kutlu Kitap Okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
Kutlu Kitap Okuma Yarışmasının Ödülleri Sahiplerini Buldu

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda düzenlenen 6. Kutlu Kitap Okuma Yarışması ödül törenine İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Vargeloğlu, Sancaktepe belediye başkan yardımcısı Hamdullah Arvas ve çok sayıda izleyici katıldı.

Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek, öğrencilerin kelime dağarcığını zenginleştirmek, öğrencilere Türkçeyi doğru, güzel, etkili kullanma becerisini kazandırmak, bilgi, birikim ve ufuk kazandırmak, milli ve manevi değerlere olan duyarlılığı arttırmak gibi hedeflerin olduğu yarışmanın ödül törenin de konuşan Yahşi; “Bu milletin çocukları en güzel okullarda okuyup en iyi eğitimi almayı fazlasıyla hak ediyorlar. Biz eğitimciler milli ve manevi değerlerini bilen, için de vatan sevgisi olan bireyler yetiştirmeliyiz. En önemli ve en değerli şey doğru insan yetiştirmek. Bizim bu topraklar dışında vatanımız yok” dedi.

İzmir’deki Anadolu İmam Hatip Liseleri Öğrencileri arasında düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi tarafından verildi.

Kur-an’ı Kerim tilaveti, kaside ve şiirlerin okunduğu ödül töreninde, Dereceye giren ilk 5 öğrenciye Umre ziyareti hediye edilirken diğer 4 öğrenciye İphone 6 , 5 öğrenciye Notebook, 10 öğrenciye İstanbul gezisi hediye edildi.

15-05-201715-05-201715-05-201715-05-201715-05-2017

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.