İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kız Arkadaşlarını Okutmak İçin Kitap Yazdılar

Torbalı Türk Telekom Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma.
Kız Arkadaşlarını Okutmak İçin Kitap Yazdılar

Torbalı Türk Telekom Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencileri maddi durumu uygun olmayan kız arkadaşlarının eğitim hayatına devam edebilmesi için kitap yazarak kitabın geliri ile arkadaşlarını okutma kararı aldılar. 

Bir yıllık bir süreçte hazırlanan kitabın, okul aile birliği tarafından satışına başlandı.

Kitap satışından elde edilen tüm gelir okul aile birliği tarafından maddi durumu yetersiz kız öğrencilerin eğitim harcamaları için kullanılacak.

 Hayırseverlerin desteği ile basıldığı belirtilen kitabın yazarı olan öğrenciler ile öğretmenleri İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’yi makamında ziyaret ederek yazmış oldukları kitabı takdim ettiler.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında başlattıkları çalışmalar adım adım ilerlemektedir. Geçen yıl öykülerin yazımı ve resimlendirilmesi tamamlanan kitap, yaz tatilinde hayırseverlerin desteğiyle basıldı.2018-2019 Eğitim öğretim yılında tanıtımı yapılan kitabın satışından elde edilen gelir  kız öğrencilere destek vermek için Okul -aile birliği hesabına bağışlanacaktır.

“ Akademik bilgiden daha önemli bir şey varsa o da güzel ahlaka ve vicdana dayalı akademik bilgidir” diyen yahşi,  ziyaret esnasında öğrencilerden yapmış oldukları çalışma hakkında da bilgi aldı.

Öğrencileri duyarlı çalışmalarından dolayı tebrik eden Yahşi, kitabın satışının yapılması ve öğrencilerin eğitim hayatlarının kesintiye uğramadan devam edebilmesi için her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Kadın sorunları ve bu sorunların ortadan kaldırılmasında en büyük faktörün eğitim olduğu düşüncesiyle yola çıkan öğrenciler “Sınırlarını Zorla” ismini verdikleri bu kitapla herkesin kendi sınırlarını zorlayarak iyi işlere imza atabileceğini göstermeyi hedeflediklerini belirttiler.

Kitaptaki hikâyeler öğrenciler tarafından Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Serap ve Mehmet ÇİÇEK rehberliğinde hazırlanırken görseller ve kapak tasarım  Görsel Sanatlar öğretmeni Gamze Soy tarafından gerçekleştirildi.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.