İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kısa Film Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Kısa Film Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Kısa Film Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Özel eğitim öğrencilerine yönelik 'Farklı Renkler, Benzersiz Hikâyeler Kısa Film Özel Etki Yarışması Ödül Töreni gerçekleştirildi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen ödül törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Cengiz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, Şube Müdürü Özden Ölmez Ceylan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

'Sanat Engelleri Aşan Birleştirici Güçtür'

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, ödül töreninde yaptığı konuşmada; öğretmen ve öğrencileri kültür sanat etkinliklerinde buluşturmayı ve bu etkinliklerde onlara ev sahipliği yapmayı önemsediklerini ifade etti. Dr. Yahşi, "Sanat engelleri aşan birleştirici güçtür. Erişilebilirliğin temel hak olduğu bilincinin yaygınlaştırılması, gündelik yaşamın doğal bir parçası haline getirilmesi, gelecek nesillerde sürdürülebilirliğinin sağlanması ve ülkemizde erişilebilirlik kültürünün oluşturulması için okul çağındaki çocukların ve gençlerin konuyla ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla düzenlediğimiz kısa film yarışmasında ödül alan öğrencilerimizi tebrik ediyorum." dedi.

Birincilik ödülünü Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi, ikincilik ödülünü Tire Kutsan Anadolu Lisesi, üçüncülük ödülünü Karşıyaka Necip Demir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Jüri özel ödülünü Karabağlar Nene Hatun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi aldı.

Tören sonunda derece alan katılımcılara ödülleri verilerek toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

13-05-202413-05-202413-05-202413-05-202413-05-2024

 

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.