İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karabağlar Rehberlik ve Araştırma Merkezi 'Okullarda Bilişsel Davranışçı Terapiler' Konulu Sempozyum Gerçekleştirdi

Karabağlar Rehberlik ve Araştırma Merkezi 'Okullarda Bilişsel Davranışçı Terapiler' Konulu Sempozyum Gerçekleştirdi

Karabağlar Rehberlik ve Araştırma Merkezi İzmir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde 'Okullarda Bilişsel Davranışçı Terapiler Sempozyumu' gerçekleştirdi. Sempozyuma İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Prof. Dr. Zeynep Cihangir Çankaya, Prof. Dr. Fisun Akdeniz, Prof. Dr. Zeki Yüncü, Doç. Dr. İsmail Sanberk , Dr. Öğr. Üyesi Serkan Denizli, Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Meral Öğütçü, Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut, şube müdürleri, rehber öğretmenler ve psikolojik danışmanlar katıldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün her tür ve kademesinde görev yapan rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlara yönelik olarak düzenlenen 'Okullarda Bilişsel Davranışçı Terapiler' konulu sempozyumda rehber öğretmen ve psikolojik danışmanların mesleki yeterliklerini artırmak ve alandaki güncel bilimsel gelişmelerden haberdar olmalarını sağlamak amaçlandı. Bu sempozyumda söz konusu hedef kitle, alanında uzman bilim insanları ile buluşturuldu.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür; Rehberlik ve Psikolojik Danışma hizmetlerinin eğitim sistemindeki önemini vurguladı.  Yentür, Rehber Öğretmen ve psikolojik danışmanların kurumlardaki görevlerinin yanı sıra travmatik olaylarda, ihmal ve istismar vakalarında önemli bir görev üstlendiklerini belirtti. Yapılan bu anlamlı sempozyum için Karabağlar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Bayram Günay'a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Karabağlar Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından İzmir ilinde görev yapan 430 Rehber Öğretmen ve Psikolojik Danışmana yönelik olarak düzenlenen sempozyumda 7 atölyede 6 uzman eğitimci görev aldı. Prof. Dr. Zeynep Cihangir Çankaya 'Çocuk ve Ergenlerde Şema Mod Modeli'nin Kullanımı', Prof. Dr. Fisun Akdeniz 'Mindfulness Temelli Bilişsel Yaklaşım', Prof. Dr. Zeki Yüncü 'Teknolojinin Doğru Kullanımında Bilişsel ve Davranışsal Süreçler', Doç. Dr. İsmail Sanberk  'Okullarda Kabul ve Kararlılık Terapisi', Dr. Öğr. Üyesi Serkan Denizli 'Akılcı Duygusal Davranışçı Yaklaşım' ve Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Meral Öğütçü 'Sınav Kaygısında Bilişsel Davranışçı Uygulamalar' konulu atölye çalışmalarını gerçekleştirdi.

31-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.