İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kadınlara Bu Özel Günde En Anlamlı Kutlama

İzmir İl Milli Eğitim müdürü Ömer Yahşi’den kadınlar gününe en özel kutlama.
Kadınlara Bu Özel Günde En Anlamlı Kutlama

İzmir il milli eğitim müdürlüğü yaptığı her çalışmaya farklılık katmaya devam ediyor.

 İzmir il milli eğitim müdürlüğü tarafından organize edilen kadınlar günü kutlamasında özel eğitim öğrencilerinin el emekleri ile yapmış oldukları çiçekler kadınlar günü münasebetiyle milli eğitim müdürlüğünde çalışan kadın personele dağıtıldı

Karabağlar Şehit Lütfü Gülşen Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri, Okul müdürü Hakan Emrah BODUR eşliğinde İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ile birlikte kadın personelin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladılar.

Kendi elleriyle yaptıkları taş çiçekleri kadın personele sunan otizmli ve orta düzeyde zihinsel engelli öğrencilerin heyecanları yüzlerinden okunuyordu. Renkli anlara sahne olan ziyarette duygularını paylaşan özel eğitim öğrencisi Zekiye Şevval Zeyrek  “15 gün boyunca ben ve arkadaşlarım bu çiçekleri sizler için hazırladık.” dedi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarından Seher Özmen Emir “Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımız, iş hayatındaki başarıları kadar yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunuyorlar. İlimizde kadınlarımız hayatın pek çok alanında aktif olarak yer almaktadır. Birlik ve beraberlik içinde başlayacağımız ve sürdüreceğimiz her işte başarılı olacağımız aşikârdır.” diyerek tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili duygularını paylaşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü personelinden Zerrin Türkşen ise “Kadınlar, bugün yaşadıkları ülkenin geleceğinin inşa edilmesinde önemli bir yere sahiptir. Ülkemizde kadınlarımızın sahip oldukları haklarla güçlenmeleri, toplumun da güçlenmesinin temel unsurlarından biridir.” dedi.

Her konuya hassasiyetle yaklaşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “Toplumun mayası olan kadınları yalnızca bir günde hatırlamak elbette ki yeterli olmayacaktır. Medeniyetimiz ve kültürümüzdeki yeri tartışmasız son derece kıymetli olan kadınlarımız, tarihimiz boyunca yapmış oldukları fedakârlıklarla her daim örnek olmuştur. Türk kültür ve medeniyetinin inşasında erkeğiyle ortak rol oynayan Türk kadını, devlet yönetiminden eğitime, kültürden sosyal hayata kadar her alanda söz sahibidir. Tarih boyunca kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçıları olarak bizler kız çocuklarımızın eğitim imkânlarından eşit ölçüde yararlanması için yapılan her türlü çalışmaya destek veriyoruz.” diyerek ilimizde ve ülkemizde kamu hayatında, özel sektörde, sivil toplum örgütlerinde kadınları aktif olarak görmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yahşi, “Vatan uğrunda birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde Şerife Bacıların, Kara Fatmaların torunları olan  Türk kadınları o gün olduğu gibi,  bugün de  aynı azim ve kararlılıktadır. Hepsine huzurlarınızda ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu vesileyle; ilimizi ve ülkemizi kadını ve erkeğiyle aydınlık yarınlara taşıyacak bir toplumsal duyarlılık ve bilincin oluşması temennisiyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.” dedi.

Yahşi ayrıca eğitimin gözbebeği olan öğrencilerimizin el emeği göz nuru çalışmaları ile kadınlar gününü kutluyor olmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getirerek özel eğitim öğrencilerimizin yapmış olduğu bu çalışma ile çalışan bayan personelimizin kadınlar gününü kutlamak istedik. Öğrencilerimize ve öğrencilerimize üretmeyi öğreten öğretmenlerimize de teşekkür ederim” dedi.

08-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.