İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmirli Öğretmenlere Müjdeli Haber

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ekonomi Üniversitesi Arasında Lisansüstü Eğitim Protokolü İmzalandı
İzmirli Öğretmenlere Müjdeli Haber

İzmir Ekonomi Üniversitesi ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında; İl Milli Eğitim Müdürlüğü´ne bağlı öğretmenlerin, İzmir Ekonomi Üniversitesi´nde yüksek lisans yapmasına ilişkin protokol imza töreni, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nde gerçekleşti.

Protokol; İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mahmut Özgener ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi arasında imzalandı.

Törene, Rektör Prof. Dr. Can Muğan, Genel Koo rdinatör Prof. Dr. Murat Borovalı, Mütevelli Heyet Üyeleri, İZTO Meclis Başkanı Selami Özpoyraz ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Yahşi; "Bugün hem İzmir’deki 60 bin öğretmen, çalışanlarımız, okul müdürlerimiz adına güzel bir protokole imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

850 Bin Öğrenci Adına Teşekkür..

Protokol töreninin açılış konuşmasını yapan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve Milli Eğitim Bakanlığı 100 Günlük Eylem Planı’nda yer alan “öğretmenlerin mesleki ehliyet ve liyakatini güçlendirmek için yüksek lisans oranı artırılması”  hedefi doğrultusunda başlatmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Ekonomi Üniversitesi Rektörü Profesör Dr. Fatma Naciye Can Muğan hanımefendi ve İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener beyefendi ile bir araya gelerek bu protokolü imzalıyoruz.

“ Eğitim, tüm toplumun hatta insanlığın yüreğine dokunan bir meseledir. Bu konuda atılacak her adım, kat edilecek her yol yarına uzanır. ‘Geleceğin kilometre taşlarını döşerken, millet olarak birlikte ne yapabiliriz, toprağa bir tohum daha nasıl ekebiliriz?’ Bunun derdindeyiz. Bu topraklarda nefes aldığımız her gün, bu ülkenin evlatları için hep bir fazlasını yapmanın derdindeyiz. Bu yolda hep birlikteyiz. Eğitimde kalitenin yükseltilmesi için her zaman destek vermeye hazır olan, çorbada bizim de tuzumuz olsun diyen vizyon sahibi hayırseverlerimiz ve sivil toplum örgütlerimizle yarına umutla bakıyoruz. Eğitimcileri akademik kariyer yapmaları noktasında destekleyen bu tür işbirlikleri ülkemizin geleceği açısından büyük bir kazanç olacaktır. Doktora ve yüksek lisans yapmış eğitimci sayımızın nitelik ve nicelik olarak artmasının eğitim sistemimize çok ciddi katkıları olacaktır. Bu duygularla çıktığımız uzun ve meşakkatli yolda, daha kaliteli insan yetiştirme azmimiz oldukça asla yılgınlığa düşmeyeceğiz. Büyük bir aile olarak güzel vatanımızın hikâyesini birlikte yazacağız. Bu tür protokol ve projelerle yolumuza devam edeceğiz.” diyerek bu çalışmada emeği geçen herkese ve İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener’e eğitim çalışmalarına vermiş olduğu destekten dolayı 850 bin öğrenci adına teşekkür etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ayrıca Mahmut Özgener tarafından kendi imkânları ile yapılarak devlete bağışlanan ve Menderes ilçesinde yer alan okulun 2 ay sonra açılışının yapılacağının müjdesini de verdi.

 Mahmut Özgener tarafından engelli öğrencilere verilen destekten de bahseden Ömer Yahşi, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mahmut Özgener tarafından eğitime desteğin giderek artacağını ümit ettiklerini ifade etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İzmir Ekonomi Üniversitesi arasında imzalanan protokolle eğitim yöneticilerinin ve öğretmenlerin lisansüstü eğitim yapmalarına olanak sağlanacak.

İmzalanan protokolle 100 günlük eylem planı kapsamında öğretmenlerin mesleki ehliyet ve liyakatini güçlendirmek için yüksek lisans oranının artırılması hedefleniyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İzmir Ekonomi Üniversitesi arasında imzalanan protokolle eğitim yöneticilerinin ve öğretmenlerin lisansüstü eğitim yapmalarına olanak sağlanacak.

Özgener: En Büyük Hayallerimden Biri…

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi´nin konuşmasının ardından duygulandığını ifade eden Özgener;  Menderes ilçesinde yaptırmış olduğu okul ile ilgili duygulu anlar yaşadığını ifade ederek;

"Biraz duygulandım. Öncelikle babamı ve annemi rahmetle anıyorum. Bugün bir yerlere gelebildiysem bunda çok büyük katkısı olan iki insan. Mühim olan ülkemizin eğitimine katkı sağlama fırsatı yakalayabilmekti. Hakikaten okulumuzu çok büyük keyif ile yaptık. Babalarımızın isimleri yaşasın dedik. Menderes özellikle olsun istedik. Ben tütün şirketinde işe başladım. O dönemlerde Menderes tütün sektöründe çok önemli bir yere sahipti oradaki insanların üretiminden biz kazandık ve bir şükran duyduk o bölgeye. O kazancı sağlayan üreticilerden sonraki kuşaklara kalacak bir şey olsun istedik. Bir hayalim daha var. İnşallah rahmetli anacığımın da adına bir okul yapmak bize nasip olur. Bu benim en büyük hayallerimden biri." dedi.

Özgener ayrıca "Hem ben hem yönetimdeki arkadaşlarım eğitime çok önem veren insanlarız. Bu ülkenin en önemli sorunların temelinde eğitim olduğuna inanıyoruz. Eğitim konusunda, eğitimin gelişmesi konusunda bizlere çok önemli görevlerin düştüğünün farkındayız." Şeklinde açıklamalarda bulundu. Sözlerine devam eden Özgener; "Ekonomi Üniversitesi fikrini oluşturan eski başkana da teşekkür etti.

İmzalanan protokole ilişkin de bilgi veren Özgener; "Bizler, lisans eğitiminin bayrağını ileri taşıyan yüksek lisans eğitimine ayrı bir önem veriyoruz. 43 yüksek lisans ve 9 doktora programında eğitim veriyoruz. Programlarımızda 558 öğrencimiz eğitim görüyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile gerçekleştirdiğimiz protokol, çok önemli. Bu işbirliği sayesinde çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz kendilerini geliştirme fırsatı bulacak. Bu protokol; Cumhurbaşkanlığınca hazırlanan Milli Eğitim Bakanlığı 100 günlük eylem planında öğretmenlerin mesleki ehliyet ve liyakatini güçlendirmek için yüksek lisans oranı artırılacaktır ilkesine de güç verecektir. Türkiye’nin eğitimde kıyameti koparması lazım. Bu kıyameti de birlikte gelişerek, yenilikleri benimseyerek, ezber ve taklitçilikten uzaklaşarak gerçekleştirebiliriz." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mahmut Özgener ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi protokolü imzaladılar.

12-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.