İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmirli Öğretmenlerden Türk Halk Müziği Korosu

İzmirli Öğretmenlerden Türk Halk Müziği Korosu

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri içerisinde düzenlenecek olan Türk Halk Müziği konserinde öğretmenler müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Şef Cafer Seçkin önderliğinde gerçekleştirilecek olan konser 29 Kasım 2019 Cuma günü Karabağlar Halk eğitim merkezinde gerçekleştirilecek.

 Buram buram Anadolu kokan halk müziği konseri için İzmirli müzikseverleri bekleyen öğretmenlerin konseri saat 19.00 da başlayacak.

Türkiye'nin her köşesinden Anadolu ezgilerinin yer alacağı konserde türküleri farklı branşlarda görev yapan öğretmenler seslendirecek.

Orkestra üyelerinin de öğretmenlerden oluştuğu isimli konserde Antalya, Burdur, Sivas, Maraş  ve farklı yörelerdenDenizin Dibinde Hatçem, Meşelidir Engin Dağlar Meşeli, Yüksek Minarede Kandiller Yanar, Ötme Bülbül Ötme, El Vurup Yaremi İncitme Tabip, Dirmilcik'ten Gider yaylanın Yolu, Anlatmam Derdimi Dertsiz İnsana gibi farklı türküler seslendirilecek.

Öğretmen tiyatrosu izleyicilerini bekliyor.

Tamamı öğretmenlerden oluşan "Gönlümdesin Öğretmenim" isimli tiyatro oyunu tiyatro severler için 27 Kasım 2019 tarihinde Karabağlar Halk eğitim merkezinde saat 19.00 da perde diyecek.

Yazıp yöneten Ümit Görgülü'nün olduğu Gönlümdesin Öğretmenim isimli tiyatro oyununda koreografi Feridün Sertkaya'ya ait.

27-11-2019

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.