İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmirli Öğretmenler İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu İle Öğretmenler Gününü Kutladı

İzmirli Öğretmenler İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu İle Öğretmenler Gününü Kutladı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan öğretmenler, 'Öğretmeler Günü Özel Konseri"nde bir araya geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında "Öğretmeler Günü Özel Konseri" gerçekleştirildi. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan öğretmenler için ücretsiz yapılan konserde İzmirli öğretmenler icra edilen eserler ile güzel bir gün geçirdi.

İzmirli Öğretmenler 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında düzenlenen konserde Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Ahmet Adnan Saygun Konser Salonunda keyifli dakikalar geçirdi. İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında düzenlenen konserde Şef Erhan Parlat, Solist Bora Uymaz'dı. 2 bölümden oluşan konserin 1. bölümünde Koro Şefi Erhan Parlat yönetiminde Muallim İsmail Hakkı Bey'in ve Hacı Arif Bey'in eserlerinden oluşan klasik eserler icra edildi.  2. bölümde Solist Bora Uymaz tarafından Klasik Türk Müziğinin Sadettin Kaynak, Şükrü Tunar, Avni Anıl, Cinuçen Tanrıkorur gibi seçkin bestekâr ve güftekârlarına ait eserler seslendirildi. Büyük ilgi gören konserin sonunda İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürü Şirin Ertem günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Ardından İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür solist Bora Uymaz' a çiçek takdim etti.

25-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.