İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir’e Eğitim Tarihi Müzesi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi; 24 Kasım Öğretmenler günü nedeni ile 81 ilde aynı anda gerçekleşen “Eğitim Tarihi Müzelerinin “açılış törenine katıldı. İzmir Atatürk Lisesinde düzenlenen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Atatürk lisesi vakfı başkanı İhsan Tutum mezunlar derneği başkanı, emekli,  öğretmenler, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.
İzmir’e Eğitim Tarihi Müzesi

28-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-2017

 

İlk olarak açılış konuşmasını yapan okul müdürü Selamettin Demirhan Eğitim Tarihi Müzesi olarak Atatürk Lisesinin seçilmesinden dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti. 81 ildeki materyallerin korunmasının eğitim için onur verici olduğunu söyleyen Demirhan” İlimizi,  ülkemizin kültür odağı haline getirerek bu misyonu devam ettirmeyi arzuluyoruz. Bu müzeyi bizlere bahşeden, İzmir İl Milli Eğitim müdürlüğüne,  eğitim vakfımıza, mezunlarımıza öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum ”dedi.

Öğretmenlerimizin bir gün değil her gün önemsendiği bir toplum diliyorum

Törene katılan Ömer Yahşi; “Çok kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tüm samimiyetim ve en içten duygularımla kutluyorum. Bize bir harfin öğretilmesinde, cümle kurmamızda, hayal ve tasavvurlarımızın gelişmesinde yön ve istikamet veren, bu topraklarda her daim güzel insanların yetişmesine vesile olan öğretmenlerimizin gününü samimiyetle ve içtenlikle kutluyorum.  Öğretmenlerimizin bir gün değil her gün önemsendiği bir toplum diliyorum” dedi.

Öğretmenleri toplumun lokomotifine benzeten Yahşi bir ülkeyi ayağa kaldıracak, topluma şekil ve istikamet kazandıracak olanın öğretmenler olduğunu ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ;”Kültürümüzde materyalin ve dokümanın ne kadar önemli olduğuna hep birlikte şahitlik ediyoruz. 81 ilde sadece İzmir’de olan, modernizmiyle birlikte kaliteli belge ve dokümanları ile eğitim müzesi olarak açmış olduğumuz” Cumhuriyet Eğitim Müzesi” sadece ülkemize değil Avrupa’ya örnek oluşturabilecek niteliktedir. 2017 yılında açılan müzemizi her öğrencimizin mutlaka ziyaret etmesi gerekir” dedi.

  

Cumhuriyetle yaşıt olan Atatürk Lisesinde açılacak olan Eğitim Tarihi Müzesi ile geçmişteki evrak, doküman, yayın, kitap, dergi, rehber, broşür, katalog, fotoğraf, video film, film şeridi, dia ve eğitim araç gereçlerinin yeniden gün yüzüne çıkarılmasından dolayı duyduğu mutluluğu ifade eden Yahşi, ”Çalışmada emeği geçenleri canı gönülden kutluyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Eğitim Tarihi Müzesinin açılış kurdelesini keserek beraberindekiler ile müzeyi gezdi.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.