İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir’den Soğuk Kış Günlerinde İçleri Isıtan Yardım Eli

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılarak öğrenciler ve veliler tarafından büyük destek gören ‘Askıda Defter Kalem’ kampanyasından Muş’taki öğrencilere uzanan yardım eli.
İzmir’den Soğuk Kış Günlerinde İçleri Isıtan Yardım Eli

İzmir’den Soğuk Kış Günlerinde İçleri Isıtan Yardım Eli

 

Eğitim öğretim yılı başında öğrenci ve velilerin talebiyle bir okulda başlayan ‘Askıda Defter Kalem’ kampanyası,  gösterilen ilgi sonucunda il geneline yayıldı.

İzmir´de ihtiyaç fazlası defter, kalem, silgi, boyama kitabı, kalem kutusu, çanta gibi kırtasiye ürünleri okullarda oluşturulan alanlarda toplandı. Toplanan bağışlar önce okuldaki ihtiyaç sahibi öğrencilere, ardından kentteki diğer okullarda öğrenim gören çocuklara ulaştırıldı.

Muş Mehmet Zafer Çağlayan İlkokulunda öğrenim gören yetmiş öğrenciye talepleri üzerine mont, bot ve kırtasiye malzemeleri gönderilerek yardımlaşmanın coğrafyasının olmadığını belirten İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, “Öğrencilerimizin teklifi üzerine başlatılan kampanya, günden güne büyüyerek devam ediyor.   Her nerede yardım eline ihtiyaç duyan birileri varsa öğrenci ve velilerimiz tek yürek olarak yardım elini uzatıyorlar.  Bizler, ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir.’ inancıyla büyümüş bir nesil olarak eğitim verdiğimiz öğrencilerimizin de bizlerle aynı duyguları paylaşıyor olmasından büyük mutluluk duyuyoruz.   Eğitimin içeriğini sevgi, merhamet ve vicdanla doldurmadan salt akademik başarı ile eğitim yapılamaz. Biz inanıyoruz ki evlatlarımızın vicdanlı bir insan olarak yetişmesi, akademik başarıdan önce geliyor. Bu anlamda başlatılan kampanyaya katılan, yardımlaşmak ve paylaşmak için her türlü çabayı sarf eden öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederim.” dedi.

‘Askıda defter kalem’ kampanyasının okullarda devam ettiğini de belirten Yahşi, “İmkânlar dâhilinde paylaşma kültürünün oluşturulduğu bu kampanya sayesinde bize ulaşan kişilerle iyiliği çoğaltmaya devam edeceğiz.” dedi.

İzmir’deki okulların, başka illerde bulunan okullarla iletişime geçerek ihtiyacı olanlara destek olduklarını belirten Yahşi “Okullarımızın yapmış olduğu çalışmaları takdire şayan buluyorum.” diyerek kampanyanın devam edeceği bilgisini de verdi.

 

16-01-2019

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.