İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir'de Yüz Yüze Eğitim Güvenle Başladı

İzmir'de yüz yüze eğitim, okul öncesi ve ilkokul 1. sınıflar için seyreltilmiş uygulamalarla başladı.  Yüz yüze eğitimin ilk gününde velilerin de en az öğrenciler kadar heyecanlı oldukları gözlenirken İzmirli öğrenciler, okula tam katılım sağladı. 
İzmir'de Yüz Yüze Eğitim Güvenle Başladı

İzmir'de Yüz Yüze Eğitim Güvenle Başladı

İzmir'de yüz yüze eğitim, okul öncesi ve ilkokul 1. sınıflar için seyreltilmiş uygulamalarla başladı.  Yüz yüze eğitimin ilk gününde velilerin de en az öğrenciler kadar heyecanlı oldukları gözlenirken İzmirli öğrenciler, okula tam katılım sağladı. 

İzmir'de Velilerin Okullara Güveni Tam

Bornova Fatih Sultan Mehmet İlkokulu'nda düzenlenen uyum haftası töreninde tüm sağlık tedbirleri alındı. Törende fiziksel mesafenin korunması ve maske takılması kurallarına titizlikle uyulurken çocuklarını öğretmenlerine emanet eden veliler de açılış törenini uzaktan izledi. Okul girişine yerleştirilen ünitede ellerini dezenfekte eden minikler, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sınıflara geçti.

Sınıflarda Tam Katılım Sağlandı

Okul bahçesi dışında velilerle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, İzmir eğitim ailesi olarak pırıl pırıl gözleri ve gülen yüzleri ile aileye yeni katılan çocukların heyecanını yürekten paylaştığını dile getirdi. Sınıflarda katılımın tam olduğunu söyleyen Yahşi, kendilerine duydukları güven için velilere teşekkür etti. İzmirli veliler ise okullara duydukları güvenin tam olduğunu, okullarda tüm sağlık önlemlerinin alındığını ve çocuklarını gönül rahatlığıyla öğretmenlerine emanet ettiklerini dile getirdiler.

21-25 Eylül haftasında okul öncesi ve ilkokul 1. sınıflar için uygulanacak olan uyum programında, haftada bir gün 30'ar dakikalık 5 ders saati ile 10 dakikalık teneffüsler yer alıyor. Sınıf mevcudunun fiziksel mesafe kurallarına uygun olarak bölüneceği programda her öğrenci, kendisi için ayrılan sıraya oturacak. Uyum programı etkinliklerinde öğrenciler, sağlıklı yaşam ve temizlik kuralları ile ilgili bilgilendirilirken zorunlu haller dışında okullarda ziyaretçi kabul edilmeyecek. Teneffüs saatlerinde öğrencilerin sosyal mesafeye uymaları için gerekli yönlendirmeler yapılacak.

Ülkemizde de bütün dünya ile eş zamanlı olarak pandemiye karşı çetin bir mücadele verildiğini söyleyen Yahşi, "Çocuklarımız emin ellerde. Bizim için onların sağlığı ve güvenliği her şeyden önce geliyor. Hiç kuşkusuz bu günler de geçecek ve çocuklarımız, milletimizin göğsünü kabartacak başarılara imza atmaya devam edecektir." dedi.

Zeytin Fidanları Dikildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün üç yıldır yürütmekte olduğu geleneksel fidan dikimi bu yıl da gerçekleşti.

Müdürlüğün üç yıl önce başlattığı ve her sene okul açılışında tekrarlanan geleneksel fidan dikim etkinliği bu yıl da gerçekleştirildi.

Çocukların doğayla ve toprakla iç içe büyümesi gerektiğini belirten Yahşi, uyum haftasına başlayan miniklerle birlikte okul bahçesinde zeytin fidanları dikti, can suyunu verdi.

Bahçedeki organik tarım atölyesinde öğrencilerle birlikte zeytin fidanları diken İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Yahşi, okul bahçesinde öğrencilerin bakımını üstlendiği ve köpek, tavuk, horoz, tavşan gibi pek çok hayvanın bulunduğu yaşam alanını da ziyaret etti.

Okul öğretmenleriyle de bir araya gelen Yahşi, "Beden ülkesinin başkenti olan kalbi diri tutacak olan öğretmenlerdir. Onları toprakla buluşturacak olan, onlara doğayı sevdirecek olan sizlersiniz. Çocuklara gösterdiğimiz sevginin ve ilginin yerini hiçbir şey tutamaz. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin çocuklarımızın, öğretmeniyle ve arkadaşlarıyla bir arada okullarında eğitim görmesi en güzelidir." dedi.

22-09-202022-09-202022-09-202022-09-202022-09-202022-09-202022-09-202022-09-2020

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.