İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir'de Okullar Yenileniyor

İzmir'de Okullar Yenileniyor

İzmir'de Okullar Yenileniyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Betek Boya Kimya Anonim Şirketi arasında imzalanan protokolle kentteki okullar yenileniyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2019-2020 eğitim öğretim yılında, eğitim kalitesi ile okulların fiziki yapılarının kalitesinin arttırılması, öğrencilerin sosyal ve kültürel anlamda desteklenmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

'Geleceği inşa ediyoruz' sloganından yola çıkılarak hızla hayata geçirilen yeni okulların inşasına, mevcut okulların bakım ve onarımı eklenerek imzalanan bir protokolle taçlandırıldı. "Eğitime %100 Destek Projesi" kapsamında imzalanan protokolle 80 ton iç ve dış cephe boyası, belirlenen okulların bakım ve onarımında kullanılacak.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi ve Betek Boya Kimya Anonim Şirketi İzmir Bölge Yöneticisi Halil İbrahim Hiçyılmaz arasında imzalanan protokolle, iç ve dış cephelerinin boyanmasıyla modern ve sağlıklı bir yapıya kavuşacak olan okullar,  yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin hizmetine sunulacak.

Kentte eğitim gören öğrencilerin daha güvenli, ekonomik, konforlu ve herkes için erişilebilir olma özelliği bulunan binalarda eğitim görmesi amaçlanıyor. "Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi" kapsamında okulların yenilenmesi için yoğun çaba sarf eden İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Betek Boya Kimya Anonim Şirketi arasında, kentteki okulların boyanması için protokol imzalandı. Protokol kapsamında şirket tarafından 80 ton iç ve dış cephe boyası İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne hibe edilecek. 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen protokol töreninde açıklama yapan, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, eğitime yapılan yatırımın, insanlığın ve ülkenin geleceğine yapıldığına dikkat çekti. 

Öğrencilerin fiziki koşulları iyileştirilmiş okullarda eğitim görmesi için özverili bir şekilde çalıştıklarını anlatan Yahşi, "Her şeyin insana ve insan aklına odaklandığı bu çağda, evlatlarımız için öncelikle fiziki koşulları iyileştirecek çalışmalarla işe başlıyoruz. İlimizdeki eğitim yatırımlarına çok önem veriyoruz. İzmir'de derslik başına düşen öğrenci sayısı, öğretmen başına düşen öğrenci sayısı, okullaşma oranı, teknik donanım gibi birçok alanda ülke ortalamasının üzerinde değerlere ulaştık."  dedi. 

Okulların yenilenmesi ve bakım onarımı noktasında planların hızlı bir şekilde hayata geçirildiğini ifade eden Yahşi, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Eğitim, kişilerin, ailelerin ve toplumların hayatında en önemli hadisedir. Söylenmek kolaydır; onun yerine bir mum yakın. İşte bu, çare olmak, probleme çözüm sunmaktır. Nitelikli eğitim imkânına kavuşturduğumuz her çocuk ile daha da büyüyor ve güçleniyoruz. Samimiyetimizi kuşanıp çıktığımız bu yolda çalışırken gece ile gündüz bir bize. Atalete kapılmadan, rutine düşmeden sabır ve insicam ile hareket ediyoruz. Mesleğimiz bir gönül işidir çünkü biz insan inşa ediyoruz. Bu topraklarda daha kaliteli insan yetiştirme arzumuz oldukça çok daha güzel işlere birlikte imza atacağız. 'Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi' kapsamında imzaladığımız bu protokolle, okullarımızı yenileyerek önümüzdeki eğitim öğretim yılında 850 bin öğrencimizin daha temiz ve sağlıklı koşullarda eğitim almasını sağlayacağız."

Betek Boya Kimya Anonim Şirketi İzmir Bölge Yöneticisi Halil İbrahim Hiçyılmaz, sosyal sorumluluk projesi kapsamında böylesine güzel bir çalışmaya imza atmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Konuşmaların ardından protokol imzalandı.

08-08-201908-08-201908-08-2019

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.