İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir'de Okula Uyum Haftası Başladı

İzmir'de Okula Uyum Haftası Başladı

2022-2023 eğitim öğretim yılında okul öncesi ve birinci sınıf öğrencileri için okula uyum haftası başladı. Tüm yurtta olduğu gibi İzmir'de de bugün itibariyle başlayan uyum haftası Gaziemir Şehit Polis Ahmet Atilla Güneş İlkokulunda düzenlenen törenle başladı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Gaziemir Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse ve şube müdürleri, Gaziemir Şehit Polis Ahmet Atilla Güneş İlkokulunda öğrenci, öğretmen ve veliler ile bir araya geldi.

Okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin, okul ortamına kısa sürede uyum sağlamaları amacıyla yüz yüze yapılacak olan uyum haftası çalışmalarına bugün itibariyle başlandı. Bu yıl İzmir'de yaklaşık 49.000 minik okul öncesine, 58.000 öğrenci ise 1. sınıfa başlıyor. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Gaziemir kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse ve şube müdürleri okulun sınıflarını gezdi ve velilerle sohbet etti.

20222-2023 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, eğitimin önce ailede başladığını ve bu süreçte velilerin desteklerinin önemine değindi. Öğrencilerin gerekli kazanımları elde etmesinde, yeteneklerinin ortaya çıkmasında okul aile işbirliğinin önemine dikkat çeken Yentür, her çocuğun özel olduğunun altını çizerek bu süreçte okul, aile ve öğretmenlerin yapacağı işbirliğinin önemini vurguladı.

Gaziemir Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer, velilere yönelik yaptığı konuşmada yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen Yentür, mesleki çalışma dönemi faaliyetlerinde ve uyum haftasında kendilerine başarılar diledi. İlk gün heyecanını yaşayan velilerle okul dışında sohbet eden Yentür,  öğrencilerin sağlığı ve güvenliği için okullarda gerekli tüm tedbirlerin alındığını ifade ederek uyum haftasının tüm öğrenci, öğretmen ve velilere hayırlı olmasını temenni etti. Pandemi sürecinde evde çocukların gelişimini destekleme noktasında önemli bir rol üstlenen velilerden, yüz yüze eğitime geçiş sürecinde de desteklerini sürdürmelerini istedi.

05-09-202205-09-202205-09-202205-09-202205-09-202205-09-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.