İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir´de ´´MutluLook Projesi´´

İzmir´de lise öğrencilerinin uyuşturucu ve terör konularında bilgilendirilmesinin hedeflendiği ´´MutluLook Projesi´´nin  galası yapıldı.
İzmir´de ´´MutluLook Projesi´´

Lise öğrencilerinin terör ve suç konularında farkındalığını artırmak amacıyla hayata geçirilen projenin galasına, İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Harputlu, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Terörle Mücadele Şubesinde Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Fatih Çankaya ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları ve  İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.   

 

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği ve İzmir İl Mili Eğitim Müdürlüğü, gençlerin terör ve suçtan korunması için "MutluLook (Mutlu Bakış) Projesi" başlatmıştı. Projeden yola çıkılarak öğrencilerin arasında "Mutluluğu Kaydet" kısa film yarışması da düzenlenmişti.

İzmir Kız Lisesinde düzenlenen galada Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından projede yer alan üç polis memuru slayt gösterisi eşliğinde doğru bilgi, gerçek arkadaş, güçlü iletişim, ön yargılar, kendini tanı ve yaşam hedefi başlıkları altında öğrencilere bilgilendirme yaptı.

Yapmış olduğu konuşmada; İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, dostluk konusuna dikkat çekerek, ´´Gelecekte söz söyleyecek bugünden daha iyi bir geleceği inşa edecek gençlerimizin teröre ile onun destekçilerine ve bağımlılık konusunda da bilinçli olduğundan şüphemiz yok. Ancak dostunuzu ve arkadaşınızı iyi seçin. Dostluk gerçekten alınıp zamanı geldiğinde bırakılıp satılacak bir şey değildir. Önce dost sonra yoldur bunu unutmayın´´ diye konuştu.

İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya burada yaptığı konuşmada: ´´Ülkemize ve ülkemizin değerlerine 15 Temmuz´da yaşadığımız gibi ihanet eden ihanet odaklarını çok iyi tanıyacaksınız, hiç bir ihanetin yanında ve yakınında durmamaya özen göstereceksiniz´´ İl Emniyet Müdürü Uzunkaya, gençlerin hayatta karşılaşabileceği her türlü tehlikeden korunma adına 5 öğretim yılında 220 bin 9´uncu sınıf öğrencisine proje kapsamında bilgilendirme yapıldığını aktardı.

 

Konuşmaların ardından İl Emniyet Müdürü Uzunkaya ile İl Milli Eğitim Müdürü Yahşi öğrencilerle pasta kesti, hatıra fotoğrafı çektirdi. 

 

25-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-2016

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.