İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir'de METEK III Projesi Çalışmaları Sahada Uygulanmaya Başlandı

İzmir'de METEK III Projesi Çalışmaları Sahada Uygulanmaya Başlandı

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Teknik Destek Projesi (METEK III) çalışmaları sahada uygulanmaya başladı.

İzmir'de 10 - 21 Ekim tarihlerinde Güzellik Hizmetleri alanında gerçekleştirilecek olan işbaşı eğitim faaliyeti İzmir Kuaförler Manikürcüler Ve Güzellik Salonu İşletmecileri Odasında başladı. METEK III Projesi Güzellik Hizmetleri Alanı İşbaşı Eğitimi açılışına; İzmir İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Medet Ekşi, İzmir Kuaförler, Manikürcüler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Başkanı Sezai Apaydın, Karşıyaka Suzan Divrik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ferhan Günlü ve METEK III Projesi Operasyon Koordinasyon Birimi Üyesi Halil Emre Seçgin katıldı.

Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Teknik Destek Projesi (METEK III) Projesi ile öğretmen ve idarecilerin eğitimine odaklanılması amaçlandı. Bu kapsamda kurulacak olan Sektörel Mükemmeliyet Merkezleri ile okullar, sosyal ortaklar ve özel sektör arasındaki iş birliğinin artırılması hedefleniyor. Proje ile; sektörel ihtiyaçlar doğrultusunda mesleki ve teknik eğitim alan öğretmenlerinin, uygulama metodolojisini kullanarak becerilerinin artırılmasının yanında proje kapsamında yapılacak işbaşı eğitimler ile öğretmenlerin bilgi ve becerilerinin desteklenmesi ve mesleki gelişim açısından yeni bir ivme kazandırılması amaçlanıyor.

Türkiye'de 15 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde belirlenen Sektörel Mükemmeliyet Merkezleri 25 mesleki ve teknik eğitim alanına hitap edecek biçimde öğretmenlerin sürekli mesleki gelişimi için kamu-özel sektör iş birliğinin geliştirilmesi yolunda görev yapacak. İzmir'de bu kapsamda; Güzellik Hizmetleri ve Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanlarında Karşıyaka Suzan Divrik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Sektörel Mükemmeliyet Merkezi" olarak belirlendi. Bu kapsamda, İzmir'de 10 - 21 Ekim tarihlerinde Güzellik Hizmetleri alanında işbaşı eğitim faaliyeti gerçekleştirilecek. Güzellik Hizmetleri alanından 12 öğretmenin katılımıyla uygulanan eğitim 10 iş günü sürecek. Eğitimlerde teorik ve uygulamalı yaklaşım bir arada işlenirken, firmalara ziyaretler ve yerinde uygulamalar yapılacak.

11-10-202211-10-202211-10-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.