İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir'de Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşmaya Devam Ediyor

Konak Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü-5 MTAL öğrencilerimiz "Mektepli Fırın"da ekmek üretiyor, mesleğin inceliklerini uzmanından öğreniyor.
İzmir'de Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşmaya Devam Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 'Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi' kapsamında faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Konak Nevvar Salih İşgören Turizm Meslek Lisesi öğrencileri için okulda Ekmek Üretim Tesisi kuruldu. Ekmek Üretim Tesisi ile mesleğin inceliklerini öğrenen gençler aynı zamanda yaptıkları pideleri yardım amacıyla dağıtıyor.

Nevvar Salih İşgören Turizm Meslek Lisesi öğrencileri kurulan tesis sayesinde mesleki yeterliliklerini geliştirdikleri gibi ramazan boyunca üretimi devam etmesi planlanan pideleri ailelerle de paylaşıyor. Hem mesleği hem de girişimciliği öğrenen gençler eğitim, üretim ve istihdam sürecinin tamamında yer almış oluyor. Bu üretimin ilerleyen zamanda tüm yıla yayılması planlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri ve Mesleki Eğitim Merkezlerinde öğrenim gören öğrencilerin; sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirmeleri, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi amacıyla  düzenlenen 'Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi' İzmir'de 2022 yılında da kararlı bir şekilde devam ediyor. Bu proje ile Meslek liselerinde öğrenim gören öğrencilerin; toplumda kalıcı gönül köprüleri kurmaları, sosyal becerileri ve kendilerine olan güven duygusunun gelişmesi, ders dışı zamanlarını verimli geçirmelerinin sağlanması, okula olan aidiyet duygularının güçlendirilmesi, gerçek hayatta iş başı eğitimleri ile mesleki becerilerinin geliştirilmesi gibi olumlu davranışlar da hedefleniyor.

Twitter Bağlatısı için tıklayınız..>>

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.