İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir'de İlköğretim Haftası Kutlandı

İzmir'de İlköğretim Haftası Kutlandı

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası, İzmir'de törenle kutlandı.

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının ardından İlköğretim Haftası kutlamaları da başladı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği törende, fiziksel mesafe korundu.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen sade tören, fiziksel mesafe kuralına uyularak yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende öğrenciler, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi eşliğinde Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

Törende konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, ülkemizde ve dünyada etkili olan pandemi nedeni ile yüz yüze etkileşimin sınırlandığı bir dönemde yeni bir eğitim-öğretim yılını karşıladıklarını ifade etti. Yahşi, "İzmir'de 60 bin öğretmen ve okul çalışanı ile birbirine kenetlenmiş kocaman bir aile olarak 850 bin öğrencimize kavuşacağımız günleri heyecanla bekliyoruz. Bu süreçten edindiğimiz tecrübeler ışığında, şartlar ne olursa olsun zorluklara yenilmeden, yenilenerek çıkacağız." dedi.

Pandemi döneminde, okulundan, öğretmenlerinden ve arkadaşlarından ayrı kalan çocukların gayretine ve inancına şahitlik etmekten büyük bir kıvanç duyduğunu söyleyen Yahşi, bu zorlu süreci sabırla ve pes etmeden yöneten tüm öğrencileri tebrik etti.

Yahşi, konuşmasında şunları kaydetti: "Eğitimciler olarak en kıymetli emanetimiz olan yavrularımızın sorumluluğunu yüreğimizde taşıyoruz. İzmir eğitim ailesi olmanın mayasında, birlik içinde biricik olmak ve bu ülkenin hikâyesini sınırların ötesine taşımak vardır. İzmir'in evlatları; tarihini bilen, manevi değerlerini özümsemiş, vatan toprağında köklenen bir nesil olarak yarınlarımızın teminatı olacaktır. Milletimizin evlatlarını yarına hazırlayan, kalbi öğrencileri için atan kıymetli meslektaşlarım; bu zor günlerde evlatlarımızın hayallerine giden yolu açmak için çalışıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.' sözünün bilinciyle karşımıza çıkan her zorluk, ilerlemek ve bir sonraki safhaya geçebilmek üzere bizi motive ediyor. Evlatlarımıza da bizi biz yapan bu gücü, bu ruhu aktarmaya devam edeceğiz. Yarının ufkunda çığır açan bir nesil hedefimize doğru ilerlerken en büyük gücümüz ve desteğimiz olan değerli velilerimiz;  pandemi sürecinde de gördük ki birlikte hareket ettiğimiz sürece her zorluğun üstesinden gelebiliriz. Biz, birbirine yürekten bağlı, büyük ve güçlü bir aileyiz. Ay yıldızlı bayrağımızın dalgalandığı her yerde geleceği inşa etmeye devam edeceğiz."

Konuşmasının ardından şeref defterini imzalayan Yahşi, yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilere hayırlı olmasını temenni etti. 

14-09-202014-09-202014-09-202014-09-202014-09-202014-09-202014-09-2020

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.