İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir'de Hayırseverlerden Eğitime Tam Destek

İzmir'de eğitime gönül veren hayırseverlerin desteği her geçen gün artarak devam ediyor.
İzmir'de Hayırseverlerden Eğitime Tam Destek

 Eğitim gönüllüsü  öğretmenden  eğitime yüzde yüz destek ..

İzmir'de Hayırseverlerden Eğitime Tam Destek...

İzmir'de eğitime gönül veren hayırseverlerin desteği her geçen gün artarak devam ediyor.

'Eğitime %100 Destek Projesi' kapsamında gelecek nesillerin daha iyi yetişebilmesi ve daha iyi ortamlarda eğitim alması için İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalayan hayırsever Mahmut Büyükkırcalı Urla'da 9 derslikli bir ortaokul yaptırıyor.

İzmir valiliğinde düzenlenen protokol törenine İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ve Hayırsever Mahmut Büyükkırcalı ile  hayırseverin çocukları katıldı.

Daha önce İzmir'in Urla ilçesine İkbal Mahmut Kırcalı Sağlık Ocağını ve  Şanlıurfa iline Eyyübiye Mahmut - İkbal Büyükkırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini kazandıran hayırsever Büyükkırcalı, İzmir Valiliği'nde imzalanan protokol ile Urla ilçesinde 9 derslikten oluşan ortaokul binasını eğitime kazandıracak. İmzalanan protokolle yaptırılacak olan okula, hayırsever Mahmut Büyükkırcalı'nin ve merhum eşlerinin ismi olan İkbal Mahmut Büyükkırcalı Ortaokulu adı verilecek.

  Eğitim gönüllüsü emekli öğretmenden eğitime  yüzde yüz destek..

1954 yılında meslek hayatına öğretmen olarak başlayan ve ilk öğretmenlik görevini İzmir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapan hayırsever Büyükkırcalı, 8 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra başka bir sektörde çalışmaya başladı.

Urla ilçesinde yaptırılacak olan ortaokula; "İkbal Mahmut Büyükkırcalı Ortaokulu" adı verilecek. Eyülül ayında eğitim öğretime başlaması planlanan okulda yaklaşık olarak üç yüz öğrenci eğitim alacak .

Protokol töreninde konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, " Geleceğimizin güvencesi olan evlatlarımız için hayırseverlerimizin göstermiş olduğu gayretten dolayı büyük bir memnuniyet duyuyorum. Eğitime yapılan yatırım, insana yapılan yatırımdır; insana yapılan yatırım ülke geleceğine yapılan yatırımdır." diyerek hayırseverlere teşekkür etti.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, eğitime yaptıkları katkılardan dolayı hayırsever Mahmut Büyükkırcalı'ya şükran belgesi takdim ederken özellikle son yıllarda İzmirli hayırseverlerin eğitime verdikleri büyük destekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 21-01-202021-01-202021-01-202021-01-2020

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.