İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir'de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Kutlandı

İzmir'de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Kutlandı

İzmir'de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Kutlandı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 'Her Zaman Her Yerde Herkes İçin Eğitim' sloganı ile 'Hayat Boyu Öğrenme Haftası'nı kutluyor.

Bayraklı Ahmet Taner Kışlalı Rekreasyon Alanı'nda düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliğinin açılışını İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi yaptı. Etkinlikte, geleneksel el sanatları ürünlerinin yer aldığı sergi ve defile göz doldurdu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği şenlikte, mehteran takımı, halk oyunları gösterisi ve TRT sanatçılarının seslendirdiği müzik dinletisi izleyenlerin beğenisini topladı.

Etkinlikte konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, hayat boyu öğrenmenin öneminden bahsederek bilgiye ulaşma arzusunun hayatın her döneminde insanları ileriye taşıyan en güçlü motivasyon kaynaklarından biri olduğunu dile getirdi.

2023-2024 eğitim öğretim yılında İzmir'de bulunan hayat boyu öğrenme kurumlarında açılan 11 bin 461 kursa toplam 82 bin 500 kursiyerin katıldığını söyleyen Yahşi, vatandaşların istihdam edilmesine olanak sağlayan 1764 meslek edindirme kursundan 26 bin 712 vatandaşın faydalandığı bilgisini verdi.

İzmir'de bulunan 32 yaygın eğitim kurumunda çok başarılı işlere imza atıldığını ifade eden Yahşi, halk oyunlarından el sanatlarına kadar geniş bir yelpazede eserlerin sergilendiği şenlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmasının ardından serginin açılışını yaparak stantları tek tek gezen İl Müdürü Dr. Yahşi, sergilenen ürünlerle bilgi aldı, usta öğretici ve kursiyerlerle sohbet etti.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası

Haziran ayının ilk haftası kutlanan 'Hayat Boyu Öğrenme Haftası' kapsamında, hayat boyu öğrenme alışkanlığı kazanımını destekleyen, faaliyetlere katılımı arttırmayı hedefleyen, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, sanatsal ve kültürel gösteriler içeren geniş kapsamlı etkinlikler düzenleniyor.

Etkinlikler arasında mehteran takımı, halk oyunları, dans gösterileri, sergiler, tiyatro, spor, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği dinletileri, çocuk orkestra konserleri, resim, seramik, ebru, çini ve el sanatları gibi pek çok etkinlik ve atölye çalışması yer alıyor.

Hafta boyunca sürecek etkinliklerde, halk eğitim merkezleri ve Olgunlaşma Enstitüsü kursiyerlerinin hazırlamış olduğu el emeği ürünler, farklı stantlarda sergileniyor. Hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımı arttırmayı hedefleyen öğrenme şenliklerinde, yaygın eğitim çalışmaları hakkında halk bilgilendirilirken sanatsal ve kültürel gösteriler de katılımcıların beğenisine sunuluyor.

 

06-06-202406-06-202406-06-202406-06-202406-06-2024

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.