İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir’de Eğitim Yöneticileri Okuyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün başlatmış olduğu “Eğitim Okumaları” etkinliğinin ilk buluşması Cumhuriyet eğitim müzesinde gerçekleşti.
İzmir’de Eğitim Yöneticileri Okuyor

07-11-201707-11-201707-11-201707-11-201707-11-2017

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, il milli eğitim müdürlüğü müdür yardımcıları ve ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen “Eğitim Okumaları” Cumhuriyet Eğitim Müzesinde gerçekleşti. Türkiye’nin ilk yaşayan tarih müzesi olma özelliğine sahip “Cumhuriyet eğitim müzesinde” yapılan etkinlikle ilgili olarak İzmir İl Milli Eğitim müdürü Ömer Yahşi öğretmenlerin akan nehirler gibi berrak ve dolu olması gerektiğini vurgulayarak, eğitimcilerin sürekli yeni bilgilerle beslenmesinin gerektiğini söyledi. Okuma alışkanlığının toplumuzda az olduğunu da belirten Yahşi; ”Bu çalışmayla toplumumuzda hem okuma alışkanlığının artması hem de mesleki gelişim noktasında eğitim camiamız örnek olacağını düşünüyoruz” dedi.

 

Etkinlik çerçevesinde her ay belirlenen kitaplar eğitim yöneticileri tarafından okunarak kitap hakkında istişarelerde bulunulacak.

 

Kasım ayı kitabı olarak “Eğitim Okumaları” nda Mustafa Özel’in “Yöneticilik Dersleri” kitabı ele alındı.

 

Düzenli olarak sürmesi planlanan Eğitim Okumaları etkinliğinde İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Başkanlığında İl milli eğitim müdürlüğü müdür yardımcıları, şube müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürleri toplanırken,  ilçe milli eğitim müdürleri de kendi ilçelerinde bulunan okul müdürleri ile eğitim okumaları gerçekleştirecekler. Okul Müdürlerinin de görev yaptıkları okullarda öğretmenlerle eğitim okumaları gerçekleştirmesi planlanıyor.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.