İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İZMİR'DE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

İZMİR'DE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, il protokolü, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Atatürk Anıtına Çelenk Sunuldu

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle İzmir Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na tüm öğretmenler adına çelenk bıraktı.

Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Türkiye Yüzyılını, Türkiye Bin Yılına Taşıyacağız

Cumhuriyetimizin 100.yılında en büyük ödevin, 'Türkiye Yüzyılını', 'Türkiye Bin Yılına' taşımak olduğunu vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi mesajında şu ifadelere yer verdi:

Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir' diyerek medeniyet yarışında öğretmenlerin en büyük güç olduğuna ve öğretmenlik mesleğinin üstlendiği sorumluluklara dikkat çekti.

İnsanlık Adına Yapılan Her şey Öğretmenler Kılavuzluğunda Yapılmıştır

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, "Aziz vatanımızın ebedi istiklali, kadim medeniyetimizin asırlardan inkişaf eden milli ve manevi hasletleri, kahraman ecdadımızın tertemiz kanlarıyla bize vatan kıldığı bu topraklar için şanlı bayrağımızın dalgalandığı her yerde medeniyet kapılarını istikbale açan ve yüreği bir aşkla bin çocuğa bölünen kıymetli öğretmenlerimiz; biliniz ki bugüne kadar, milletimiz adına, insanlık adına, ilim ve bilim adına, sanat adına her ne yapılmışsa sizlerin kılavuzluğunda yapılmıştır. Mesleğinizin itibarı, imtina ile yetiştirdiğiniz her bir şahsiyette ayrı ayrı tecelli edecektir. Sevgiyle ilgiyle kurduğunuz her cümle; sabırla merhametle gösterdiğiniz anlayış, hakikatle harmanladığınız ilim, ülkemizin geleceğine yapılan en büyük yatırımdır. Vatanımızın her köşesinde görevini fedakârca ifa eden öğretmenlerimize teşekkür ediyor, eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum."

Ardından Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin'in 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama mesajı okundu.

Atatürk Kültür Merkezi'nde devam eden kutlama programında, emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi verildi ve aday öğretmenler yemin etti. "Öğretmenin Yolculuğu" adlı sunumun ardından tören sona erdi.

24-11-2023

24-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.