İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir’de 23 Nisan Coşkusu

İzmir’de 23 Nisan Coşkusu

İzmir’de 23 Nisan Coşkusu

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı münasebeti ile hafta boyu farklı platformlarda, birbirinden renkli etkinliklerde öğrencilerle bir araya geldi.

İlk olarak “Geçmişin çocukları ile geleceğin yaşlıları el ele tek yürekte” sloganı ile Buca Burhan Özfatura Ortaokulu öğrencileri, “İyilik Gönüllüleri Projesi” kapsamında 23 Nisan coşkusunu, Buca Sosyal Yaşam Kampüsü içerisinde kalan yaşlılarla paylaştı. Etkinlikte öğrenciler yaşlılar ile birlikte kapalı spor salonundaki sergiyi gezdiler. Koro, halk oyunları, sergi gibi birçok etkinliğin bir arada olduğu törene katılan Sosyal Yaşam Kampüsü sakinleri etkinlikten duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Çocuklar bizim yarına bakan yüzümüz, aydınlık geleceğimizdir

İkinci olarak, Gaziemir ilçesinde bulunan bir oyun parkında doyasıya eğlenen minik öğrenciler ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, çocuklarla keyifli vakit geçirdi. Yahşi “Çocuklar bizim yarına bakan yüzümüz, aydınlık geleceğimizdir. Her çocuk özeldir, her çocuk ayrı bir değerdir. Milletimizin kuvvet kaynağı, sınırsız hayalleridir.” dedi.

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliği ile gerçekleştirilen 3.Behçet Uz çocuk şenliği kapsamında hastanede uzun süreli tedavi gören çocuklara yönelik etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Şenliğe katılan İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız´ın Eşi Uzm. Dr. Sayın Dilek Didem Ayyıldız,  İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi,  İl Sağlık  Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur,  Doç. Dr. Tanju ÇELİK ve hastane çalışanları,  hastanede tedavi gören öğrencilerle bir araya geldi.

Eğitimim Kesintiye Uğramıyor

Onkoloji servisinde yatılı tedavi gören 7.sınıf öğrencisi Gülse Oyar, temsili başhekimlik konuşmasında “8 aydan beri bu hastanede tedavi görmekteyim, tedavim süresince okul hayatımda devam etmektedir. Odama kadar gelen öğretmenlerim sayesinde eğitimim kesintiye uğramıyor. Bunun için hepinize teşekkür ederim. Dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramımız kutlu olsun.” diyerek duygularını ifade etti.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur törende yaptığı konuşmasında, hastanede tedavi gören çocuklara acil şifalar dileyerek bayramlarını kutladı.

 İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız´ın Eşi Uzm. Dr. Sayın Dilek Didem Ayyıldız; “Böylesine duygu dolu ve anlamlı günde sizlerin ailelerinizin ve meslektaşlarımın arasında bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Bütün çocuklarımıza acil şifalar diliyorum. Bugünü bizlere hediye eden ulu önder Atatürk ve silah arkadaşlarını bütün saygımla ve minnetle yad ediyorum.” dedi.

Çocuklar Güldüğü Zaman Ülke Gülüyor.

Törende söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi; “Bugün burada toplanmamızın bambaşka bir anlamı var.23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını sayın valimizin talimatı ile geçen yıl cezaevlerinde bulunan çocuklarımızla beraber kutlamıştık. Bugün de aynı şekilde rahatsızlığından dolayı hastanede bulunan ve eğitim öğretimini devam ettiren öğrencilerimizin sevinçlerini paylaşmak adına buradayız.” diyerek Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı hastanede ve evde eğitim hizmetlerine değindi.

Yahşi “Özellikle İzmir’de bizzat evlerinden alarak okullara taşıdığımız normal öğrencilerimizle birlikte eğitim öğretim gören altı bine yakın öğrencimiz var. Hastanedeki öğrencilerimiz için burada  bulunan okullarımızdan dolayı  mutluyuz.Öğrencilerimizin müfredatın gerisine düşmeden, sınıf heyecanını kaybetmeden eğitimlerine devam etmeleri açısından çok önemli. 

Herhangi bir rahatsızlığından dolayı okula gelemeyen öğrencilerimizin evlerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğretmenlerimizi rahatlıkla gönderebiliyoruz.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bütün hücrelerine varana kadar yaşayan, bu mutluluğa zerre kadarda olsa katkı veren, bu programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu çocuklar bizim umudumuz, bizim duamız bu çocuklar bizim adeta bizim gözümüzün bebeği, çocuklar güldüğü zaman ülke gülüyor. Güneş yüzlü çocuklarımızın gelecekte bu vatan bu millet için çok faydalı işler yapacağına yürekten inanıyorum. Bütün çocuklarımızın ve halkımızın bayramı kutlu olsun. dedi.

25-04-201825-04-201825-04-201825-04-201825-04-201825-04-201825-04-201825-04-201825-04-201825-04-201825-04-201825-04-201825-04-201825-04-201825-04-201825-04-201825-04-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.