İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir, Yabancı Dil Alanında 3 Birinci İle Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (2023-YKS) Başarısını Kanıtladı

İzmir, Yabancı Dil Alanında 3 Birinci İle Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (2023-YKS) Başarısını Kanıtladı

17-18 Haziran 2023 tarihlerinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçları (2023-YKS) açıklandı. İzmir'den 3 öğrenci yabancı dil testinde Türkiye birincisi oldu.

2023-YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) birincileri açıklandı. Yabancı Dil Testi alanında 338.009 aday başvuru yaptı ve İzmir bu alanda 3 birinci çıkardı. Almancada İzmir Atatürk Lisesinden Volkan Emre Eke, İngilizcede Özel Buca Doğa Fen ve Teknoloji Lisesinden Metin Furkan Amarat ve Rusçada Özel Takev Anadolu Lisesinden Bengisu Akbaba birinci oldu.

Adaylar T.C. Kimlik Numarası ve şifresi ile ÖSYM'nin "https: //sonuc.osym.gov.tr" adresi üzerinden sonuçlara ulaşabiliyor. Aldıkları puana göre üniversite tercihinde bulunacak adayların tercih işlemleri 27 Temmuz- 8 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılacak.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, dereceye giren öğrencileri uzun ve yorucu bir sürecin ardından elde ettikleri başarı için kutladı. Yentür, ileride hangi mesleği yaparlarsa yapsınlar saygılı, gayretli ve güzel çalışmaları ile herkese güzel örnek olacaklarına inandığını ifade etti.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.