İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger, Gazi Umurbey Ortaokulunda 5 Atölyenin Açılışını Gerçekleştirdi

İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger, Gazi Umurbey Ortaokulunda 5 Atölyenin Açılışını Gerçekleştirdi

İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger, Gaziemir'de bulunan Gazi Umurbey Ortaokulu'nda 5 atölyenin açılışını gerçekleştirdi. Ahşap Metal Atölyesi, Müzik Atölyesi, Resim Atölyesi, Robotik Kodlama Atölyesi, FETEM(Fen Teknoloji Matematik Mühendislik Atölyesi) olmak üzere toplam 5 atölyenin açılışı yapıldı. Tüm Emniyet Teşkilatı Mensupları Vazife Malulleri ve Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Temşad) Merhum Başkanı Gazi Özel Harekat Polisi Sedat Selim Öztürk'ün adının verildiği atölyelerin açılışı duygusal anlara sahne oldu.

Açılışa İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger, Gaziemir Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Nesim Tanğlay, Polis Özel Harekat Şube Müdürü Mihri Gölcük, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Hatice Suna Bina, Temşad Genel Başkanı Gazi Ufuk Çoban, 'İlgi Sizler Gençlik Derneği' Yönetim Kurulu Başkanı ve AŞK(Anadolu Şehitleri Kütüphaneleri) Projesi Genel Koordinatörü Rıdvan Şengül, Gazi eşi Mevhibe Öztürk, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Atölyelere Gazi Özel Harekat Polisi Sedat Selim Öztürk'ün adı verildi

Gazi Umurbey Ortaokulu'nda hayata geçirilen Ahşap  Metal Atölyesi İzmir Emniyet Müdürlüğü, Robotik Kodlama Atölyesi ise İzmir Valiliği sponsorluğunda yapıldı. Ahşap Metal, Müzik, Resim, Robotik Kodlama ve FETEM Atölyeleri; İzmir Valiliği himayesinde, 'İlgi Sizler Gençlik Derneği' ve Temşad'ın işbirliğiyle kuruldu. Yapılan atölyelere, Temşad Derneği Merhum Başkanı Gazi Özel Harekat Polisi Sedat Selim Öztürk'ün adı verildi.

Açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından Eskişehir Valisi Sayın Erol Ayyıldız'ın ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İdari Amiri ve milletvekili Sayın Alpay Özalan'ın telgraf mesajları okundu. Emniyet müdürleri ve Temşad'ı anlatan video gösterimi sonrasındaGazi Umurbey Ortaokulu Müdürü Semra Yılmazel açılan atölyelerle ilgili bilgi verdi. Temşad Genel Başkanı Gazi Ufuk Çoban, Temşad Derneği Merhum Başkanı Gazi Özel Harekat Polisi Sedat Selim Öztürk'ün hayatı ve dernekte yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. 'İlgi Sizler Gençlik Derneği' Yönetim Kurulu Başkanı ve AŞK Projesi Genel Koordinatörü Rıdvan ŞENGÜL, derneğin ortaya çıkışı ve Gazi Umurbey Ortaokulu'nda kurulan 5 atölyenin hikayesini anlattı.

İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger İzmir'de okuyan öğrenci ve onların velilerinin eğitime olan duyarlılığından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Velilerin, çocuklarının eğitimini önemsemelerinin eğitim adına birçok şeyi kolaylaştırdığını dile getirdi. Bir diğer önemli hususun ise eğitim öğretim kadrosu olduğunu; motive olmuş, hedefi ve amacı belli, aşkla çalışan bir kadronun çocukları en iyi şekilde yetiştireceğinden emin olduğunu ifade etti. Merhum Gazi Özel Harekat Polisi Sedat Selim Öztürk'ün vatanı için verdiği emeğin ve eğitime gösterdiği değerin altını çizen Kösger,  açılan bu atölyelerin hayırlara vesile olmasını temenni etti.Köşger ve beraberindeki heyet daha sonra öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti ve atölyeleri gezip bilgi aldı.

09-12-202109-12-202109-12-202109-12-202109-12-202109-12-202109-12-2021

 

 

 

 

 

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.