İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Başkanlığında "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı" Basın Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İzmir Valisi Erol  Ayyıldız Başkanlığında

İzmir Valisi Erol Ayyıldız başkanlığında valilik makamı toplantı salonunda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın birlikte çalışması sonucu 75 maddeden oluşan "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Kurumsal İşbirliği ve Eşgüdümün Arttırılmasına Dair Protokol'ün basın bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Ayyıldız'ın başkanlık ettiği toplantıya, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Vali Yardımcısı Sultan Doğru,  İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nesim Tanğlay, İl Sağlık Müdürü Mehmet Burak Öztop ve İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan katıldı.

Toplantıda konuşan İzmir Valisi Erol Ayyıldız, 75 maddeden oluşan "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Kurumsal İşbirliği ve Eşgüdümün Arttırılmasına Dair Protokol'ün İzmir bazında etkin bir şekilde uygulanması için, gerekli tedbirlerin alınması,  alınması gereken ilave tedbirlerin değerlendirmesi ve izlenecek yol haritası konusunda toplandıklarını ileterek, "Bu doğrultuda ilimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızla birlikte İzmir Valiliği ve paydaşlarımızla tek yürek halinde kadına şiddete hayır diyor; şiddetin önüne geçilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını belirtmek istiyoruz" dedi.

Vali Ayyıldız bu toplantının bir benzerinin de 20 Aralık'ta tüm ilçelerde Kaymakamların Başkanlığında ilgili kurum amirlerinin katılımları ile eş güdümlü olarak yapılacağını kaydetti.

Toplantının ardından Vali Yardımcısı Sultan Doğru toplantıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Vali Yardımcısı Doğru, Sayın Valimizin başkanlığındaki toplantıda, sorunun kaynağına ilişkin doğru tespitlerin yapıldığını, kararlı mevzuat ve icra adımlarının atılacağını ve meseleyi başka alanlara çekmeden ve istismar etmeden, sonuç odaklı bir yaklaşım ortaya konulacağını ifade etti. Doğru, "Bizler kadına şiddet meselesinin devlet sorumluluğunu taşımaktayız. Sıfır toleransla, sıfır şiddete ulaşana kadar, işin gereğini yerine getirme konusunda, kararlı bir şekilde gereken adımları atacağız.

Bu bağlamla şiddet mağduru kadınların korunması ve desteklenmesine yönelik kurumsal mekanizmaların güçlendirilmesi için, çok boyutlu ve tüm tarafların katkısıyla, İnşallah 2020 yılında bu konuda çok daha olumlu bir netice elde edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.