İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Valiliği himayesinde İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İTOB OSB Arasında 'Eğitimde İşbirliği' Protokolü İmzalandı

İzmir Valiliği himayesinde İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İTOB OSB Arasında 'Eğitimde İşbirliği' Protokolü İmzalandı

İzmir Valiliği himayesinde İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Menderes'te bulunan İTOB Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arasında 'Mesleki Eğitimde İşbirliği 'protokolü imzalandı. Protokol, İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger himayesinde İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür ve İTOB OSB Başkanı Onur Ramazan Acar tarafından imzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında gerçekleştirilen 'Mesleki ve Teknik Eğitimde İşbirliği ' ana protokolü çerçevesinde imzalanan ' Mesleki Eğitimde İşbirliği' protokolü ile Menderes'te bulunan İTOB Organize Sanayi Bölgesi içinde 20 derslik ve 8 atölye binasından oluşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapılması kararlaştırılmıştır. Okulun yapımının 2023 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

2.500.000 m2 alanda kurulmuş olan İTOB Organize Sanayi Bölgesi'nde ağırlıklı olarak makine, metal, kaynak, kalıp, döküm, plastik enjeksiyon, gıda, temizlik malzemeleri, kimya, tıbbi medikal ve malzeme alanlarında faaliyet gösterilmektedir. İTOB OSB içinde kurulması planlanan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile nitelikli teknik eleman ihtiyacı karşılanarak eğitimde sektörel işbirliği konusunda önemli bir adım atılarak istihdama katkı sağlanacaktır.

30-11-202130-11-202130-11-202130-11-2021

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.