İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Erdem Çerçioğlu İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’yi Makamında Ziyaret Etti

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İzmir Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Erdem Çerçioğlu ve şehit yakınları ile bir araya geldi.
İzmir Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Erdem Çerçioğlu İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’yi Makamında Ziyaret Etti

Buluşmada söz alan İzmir Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Erdem Çerçioğlu, “Kaderi kanla yazılmış bu aziz coğrafyanın, bu kutsal vatan topraklarının üzerinde şanlı bayrağımız altında birlik ve beraberliğimizi bütün tehditlere rağmen sürdürebiliyorsak bunu, bu kutsal değerler uğruna can veren aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Şehit aileleri ve gaziler olarak bizlerin isteği bizim kan ve can verdiğimiz kutsal değerlerimize sahip çıkılmasıdır.” diyerek şehit yakınlarına ve gazilere verilen önem ve milli, manevi değerlerin evlatlarımıza doğru anlatılması konusunda her zaman hassas davranan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’ye teşekkür etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, bu vatan uğruna nice şehitler verildiğini belirterek, “Sizlerin evlatları, eşleri, yakınları da vatan uğruna canlarından vazgeçtiler; gazilerimiz kendi canlarından parçalarını feda ettiler. Sizler, bizim başımızın tacısınız. Bu anlamda şehitlerimize ve gazilerimize bir nebze olsun borcumuzu ödeyebilmek için Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit olan askerlerimiz adına zeytin fidanı diktik. Şehitlerimizin ismini yaşatabilmek adına isimlerini okullarımıza veriyoruz. Vatan için mücadele hala devam ediyor. Mehmetçiğimiz mücadele verirken, İzmir’de de çocuklarımız vatan ve bayrak bilinciyle yetiştiriliyor. Ne mutlu bize ki bu toprakların kıymetini bilen bir nesiliz. Tüm şehitlerimizi hayırla anıyoruz, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.” diyerek bu anlamlı ziyaret için Çerçioğlu’na teşekkür etti.

31-07-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.