İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Sana Kanım Feda

İzmir Sana Kanım Feda

İzmir Sana Kanım Feda”

TÜRK Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi (BKM) ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 15 Temmuz kahramanları anısına “İzmir sana kanım feda” adlı kan bağışı projesini başlattı.

Resmi ve özel eğitim kurumlarımızdaki öğrenci, öğretmen, okul personeli ve velileri kapsayacak proje kapsamında hem kan bağışı bilinci oluşturulması, yeni kan bağışçıları kazanılması hem de İzmir’in yıllık 50 bin ünite kan ihtiyacını karşılamak hedeflendi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı resmi, özel eğitim kurumlarında eğitim gören öğrenci, öğretmen, okul personeli ve öğrenci velilerini kapsayacak “İzmir sana kanım feda” projesi ile 2016-2017 eğitim öğretim döneminde İzmir’in kan ihtiyacının tamamımın karşılanması hedeflendi.

15 Temmuz Şehitleri Anısına Kan Bağışı…

İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Yahşi ve Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök, 15 Temmuz şehitleri ve kahramanlarına atfedilen projenin iş birliği protokolünü imzaladı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi İzmir’de Milli Eğitim olarak Kızılay’ın paydaşı olarak projeye katıldıklarını söyledi. Yahşi “ İnşallah İzmir’in kan açığı olan 50 bin üniteyi biz sağlayacağız. Okullarımızda bunun bilincini öğrencilere vererek, farkındalık yaratacağız. Öğrenciler kan vermeyebilir ama gönüllerini verecekler.

         Yaşı tutan öğrencilerimiz kan da verebilirler. Çocuklarımızın anne ve babaları okul bahçesinde kanlarını Kızılay’a bağışlayabilecek. Çocuklarımızın kan bağışına şahitlik etmelerini de eğitimin bir parçası olarak görüyoruz. Tüm İzmirlileri projeye dâhil olmaya çağırıyoruz.

 15 Temmuz şehitleri kanlarını verdiler. Biz de tüm vatandaşlarımız için ülkedeki birlik beraberlik için Milli Eğitim olarak kan bağışı ve bilinç yaratarak katkı vereceğiz” dedi.

Milli Eğitim İl Müdürlüğü binasında imzalanan protokol öncesi proje hakkında bilgi veren Kızılay Ege BKM Müdürü Gök, proje kapsamında İzmir’deki tüm okulların, okul müdürü ve gönüllü koordinatör öğretmenlerini güvenli kan temini ve proje hakkında bilgilendireceklerini, okul çalışanları ve velileri de kan bağışı faaliyetleri hakkında bilgi vermek için organizasyonlar yapacaklarını söyledi.

Gök, Kızılay’ın Ege Bölgesi’nde tüm illerin kan ihtiyacını karşıladığını, sadece İzmir’de yıllık ihtiyaç 190 bin ünite olmasına karşın İzmirlilerin bağışladığı kan miktarın 125 bin ünitede kaldığını söyledi. Öğretmenler önderliğinde İzmir’deki 3 bine yakın okulda yapacağımız çalışmalarla toplumda farkındalık da yaratacağız. Kan bağışlarını da toplayacağız” dedi.

Gök ve Milli Eğitim Müdürü Yahşi, konuşmaların ardından projeyi başlatan protokolü imzaladı. Daha sonra Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesine park eden Kızılay’ın araçlarında Milli Eğitim çalışanları kan bağışında bulundu. İzmir Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Vargeloğlu kan verirken, Gök ve Yahşi de kendisini yalnız bırakmadı.

18-11-201618-11-201618-11-2016

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.