İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘İzmir Sana Kanım Feda’ Projesi Bilgilendirme Toplantıları Sürüyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ı Ege Bölge Kan Merkezi ortaklığında yürütülen “İZMİR SANA KANIM FEDA“  projesi kapsamında bilinçli kan bağışçıları yetiştiriliyor.
‘İzmir Sana Kanım Feda’ Projesi Bilgilendirme Toplantıları Sürüyor

2016-2017 eğitim öğretim  döneminde yürütülecek olan kan bağışı  protokolü  kapsamında, İzmir’de  yaş gurubu uygun olan öğrenciler ve  velilerin katılımı ile kan bağışı  eksiklikleri  İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü   tarafından giderilecek.

 

Toplumda bilinçli bağışçı kitlesi oluşturulması,  kan bağışında farkındalık yaratabilmek amacıyla, 1616 kurumun müdürleri  ve okul  koordinatör öğretmenlerine yönelik toplantılar İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından planlanan çerçeve dahilinde devam etmekte.

 

            8 grup toplantısının tamamlandığı toplantılarda 12 grup ve 30 ilçedeki tüm kurumlara bilgi verilecek.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantılarda şu ana kadar; Buca, Gaziemir, Aliağa, Çiğli, Güzelbahçe, Narlıdere, Bornova, Konak, Balçova, Bayraklı, Menemen, Menderes ve Narlıdere ilçelerinin  öğrenci velileri ile  öğretmenleri bilinçlendirildi.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi katılmış olduğu toplantıda hayat kurtarmanın önemine değinerek, “Öğrencilerimizin yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirmeye yönelik her türlü çalışmaya destek vereceğiz” dedi. Ayrıca Türk Kızılay’ı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Gökay Gök “Eğitim camiasının destek verdiği bu projenin çok önemli olduğu ve proje ile İzmir’in kan sorununu çözmeyi hedefliyoruz” şeklinde ifade etti.

 

30-12-201630-12-2016

30-12-2016

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.