İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

İzmir Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Rehberlik ve Danışma Hizmetleri İl Yürütme Kurulu Toplantısı, 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıya, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İl  Milli Eğitim Şube Müdürleri, Rehberlik Araştırma Merkezlerinde görevli yöneticiler ve rehber öğretmenler katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Karabağlar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Serdal Özgözgü tarafından 'İzmir ili Rehberlik İhtiyaçları Belirleme Anketi Bölge Sonuçlarının Değerlendirilmesi ve Yerel Hedefin Belirlenmesi' konulu bir sunum gerçekleştirildi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, 2021-2022 eğitim öğretim yılında vermiş oldukları emeklerden dolayı tüm çalışanlara ve Özbakış dergisinin yayınlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerine başladı. 21. yüzyıl değişen eğitim paradigmasında bireyin özelliklerine uygun yol haritası belirlemenin, ölçmenin, kazanımların ortaya koymanın önemine değinen Yentür,  akademik çalışmaların okul içi eğitim, sosyal, kültürel faaliyetlerin gerekliliğinden söz etti. Rehberlik ve Araştırma Merkezleri ve okullarda rehberlik servisleri tarafından yürütülen çalışmaların önemini vurgulayan Yentür, Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinin bulundukları bölgenin ihtiyaçlarını göz önüne alarak çalışmalar yürütmesinin gerekliliğini vurguladı.

Toplantı diğer gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti.

15-06-202215-06-202215-06-202215-06-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.