İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Ölçme Değerlendirme Merkezi Tarafından Yürütülen ABİDE Projesi Çalışmaları

.
İzmir Ölçme Değerlendirme Merkezi Tarafından Yürütülen ABİDE Projesi Çalışmaları

 OSTD´ye Dayalı Öğretmen Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi Ziyaretleri:

Okul ve Sınıf Tabanlı Değerlendirmeye Dayalı Öğretmen Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında ilimizde pilot okul olarak seçilen Karşıyaka Ortaokulu ve Ertuğrulgazi İlkokulunu Ölçme Değerlendirme Merkezi Ekibi olarak ziyaret ettik.

UNİCEF ve Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü bu proje kapsamında pilot okul olarak seçilen okullardan, ortaokullardan her branştan üçer öğretmenin ve ilkokullardan üçer sınıf ve rehber öğretmenin, okul müdürlerinin ve ÖDM İl Sorumlumuz Murat YALÇINKAYA´nın katılımıyla, 3-7 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul´da seminer düzenlenmiştir. Seminer sonrası okullarına dönen öğretmenlerimiz projenin çalışmalarını iki haftalık seminer döneminde zümre öğretmenleriyle paylaşıp, çalışma planlarını hazırlamışlardır. İzmir ÖDM Ekibi olarak onları ziyaret edip çalışmalarını yerinde görme imkanı bulduk.

Ziyaretimizde bizi ağırlayan ve çalışmaların hızla devam etmesinde öncü olan Karşıyaka Ortaokulu Müdürü Ali BİLGİÇ´e ve Ertuğrulgazi İlkokulu Müdürü Sinan KAYHAN´a teşekkür ederiz.

İzmir ÖDM olarak bizi bu projede destekleyen ODSGM Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanımız Kemal BÜLBÜL´e teşekkür ederiz.

19-09-201819-09-201819-09-201819-09-2018

 

ABİDE 4 Açık Uçlu Soru Puanlama Çalışması:

7-10 Mayıs 2018 tarihlerinde uygulanan ABİDE (Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi)  4 Uygulamasının Açık Uçlu soruları puanlama çalışması ilimizde dört branşta (Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler) Buca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Konak Nevvar Salih İşgören Kampüs 5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bornova Altay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Karabağlar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı.

Ölçme ve Değerlendirme Merkezi ekip üyelerinden Sevim RECEP, Deniz BENLİ, Elif BALIKÇI, Yasin DİRİN ve Esin DALKILIÇ sorumluğunda 75 öğretmenle 85 bin açık uçlu soru okumalarımız zamanında tamamlanmıştır.

Ölçme, Değerlendirme Merkezi olarak bu süreçte bize okullarını açan ve desteklerini esirgemeyen Buca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Dursun Kaya ÖZTÜRK’e, Konak Nevvar Salih İşgören Kampüs 5 Mesleki  ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Celal GÜLCAN’a, Bornova Altay Mesleki  ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Fesih BÜYÜKÖZER’e, Karabağlar İMKB Mesleki  ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Nedim KORKMAZ’a ve çalışmamıza katılarak özverili ve tutarlı bir şekilde soruları okuyan branş ve sınıf öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Abide 4 Uygulamasının ve soru okumalarının ilimizde sorunsuz bir şekilde tamamlanmasında desteklerini bizden esirgemeyen ODSGM Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanımız Kemal BÜLBÜL´e, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer YAHŞİ´ye, İl Milli Eğitim Müdür yardımcımız Mehmet Fatih VARGELOĞLU´na, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ali İNCE´ye ve İzmir İl Milli Eğitim Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Birim Personellerine teşekkür ederiz.

 19-09-201819-09-201819-09-201819-09-201819-09-201819-09-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.