İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Öğretmen Akademilerinde Şehir ve Yemek Kültürü Akademisine Yoğun İlgi

İzmir Öğretmen Akademilerinde Şehir ve Yemek Kültürü Akademisine Yoğun İlgi

Milli Eğitim Bakanlığının öncülüğünde başlatılan 'İzmir Öğretmen Akademisi' tüm hızıyla devam ediyor. Akademi kapsamında düzenlenen 'Şehir ve Kültür Akademisi-Şehir ve Yemek Kültürü' atölyesine katılım yoğun oldu.

Edebiyat, müzik, sanat, Türk İslam düşüncesi ve bilimi, şehir ve kültür, matematik ve fen bilimleri akademisi, yönetici akademisi gibi birbirinden farklı başlıkların ele alınacağı İzmir Öğretmen Akademisi çalışmaları kapsamında, öğretmenlere yönelik 'Şehir ve Yemek Kültürü' atölyesi düzenlendi. Konak Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü-5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşen akademiye, öğretmenler büyük ilgi gösterdi.

Altı Atölye Çalışması Yapılacak

Şehir ve Kültür Akademisi-Şehir ve Yemek Kültürü' atölyesine katılan öğretmenler, Konak Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü-5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mutfağında uygulamalı eğitim aldı. Yiyecek İçecek Hizmetleri Alan Öğretmenleri İsmail Yıldırım ile Seyit Ali Özcan'ın verdiği eğitimin ilk hafta konusu, İzmir mutfağının vazgeçilmezlerinden olan deniz ürünlerinin hazırlanması ve sunumu oldu. İlk kez bir araya gelen öğretmenler, atölyede hazırlayıp pişirdikleri deniz ürünlerinin tadımını birlikte yaparken meslektaşlarıyla keyifli zaman geçirdi.

Sayısı altıyı bulacak 'Şehir ve Yemek Kültürü' atölye çalışmalarında katılımcı öğretmenler, her hafta İzmir mutfağının birbirinden lezzetli yemekleri hakkında uygulamalı eğitim alacak. Atölyenin sonraki eğitimleri sırasıyla et yemekleri, tatlılar, Ege otları, tahıl ve kuru baklagiller ile zeytinyağlı yemeklerden oluşacak.

 

'Öğretmen Akademileri Taze Bir Soluk Getirecek'

Konuyla ilgili konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, 'İzmir Öğretmen Akademisi'nin içeriğinin çok farklı alanlardan seçildiğini ve geniş kapsamlı konu başlıklarından oluştuğunu ifade etti.  Öğretmenlik mesleğinin son derece dinamik  bir meslek olduğunu söyleyen İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, şöyle konuştu: 'İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çağın gereksinimlerine uygun faaliyetlerle öğretmenlerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerini destekliyoruz. Geçtiğimiz yıllarda 'Mesleki Gelişim Akademisi' ile temelini attığımız, şimdi de Bakanlığımız tarafından tüm Türkiye'de hayata geçirilen Öğretmen Akademileri, zihnimize ve kalbimize taze bir soluk getirecektir.'

19-02-202419-02-202419-02-202419-02-2024

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.