İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Öğretmen Akademileri Başlıyor

İzmir Öğretmen Akademileri Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öncülüğünde hayata geçirilen 'Öğretmen Akademisi' İzmir'de başlıyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023-2024 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde 'İzmir Öğretmen Akademisi'ni hayata geçiriyor.

'İzmir Öğretmen Akademisi' çalışmaları kapsamında, resmi ve özel eğitim kurumlarında görev yapan öğretmen ve eğitim yöneticileri, alanında uzman isimlerle bir araya gelecek. Akademide; edebiyat, müzik, sanat, sosyal bilimler, Türk İslam düşüncesi ve bilimi, şehir ve kültür, matematik ve fen bilimleri akademisi, sürdürülebilir yaşam, oyun, yönetici akademisi gibi birbirinden farklı başlıklar ele alınacak. Eğitimin tüm paydaşlarına hitap eden akademilerde,  aynı zamanda öğrenci ve velilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek veli akademisi ve spor akademisi çalışmaları da yer alıyor.

"Alanında Duayen İsimleri Öğretmenlerle Buluşturacağız"

İzmir'deki öğretmenlerin ve tüm eğitim paydaşlarının kişisel ve mesleki gelişimlerine değer verdiklerini dile getiren İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, şu ifadeleri kullandı: "Bakanlığımızın öncülüğünde başlattığımız 'İzmir Öğretmen Akademisi', eğitim sisteminin kalitesini ve zenginliğini artırmak adına büyük bir önem taşıyor. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çağın gereksinimlerine uygun faaliyetlerle öğretmen ve yöneticilerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerini destekliyoruz. Bunu yaparken veli akademisi ve spor akademisi ile öğrencilerimizi ve velilerimizi de unutmuyoruz. Bilgi, beceri, düşünce ve eserleriyle öne çıkan alanının duayen isimlerini ve akademisyenleri, öğretmenlerimizle buluşturarak bir yandan bilgi ve deneyim paylaşımına imkân sunarken bir yandan da eğitimcilerin mesleki gelişimlerine kişisel, sosyal ve kültürel yönden katkıda bulunmayı hedefliyoruz."

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.