İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Narlıdere'de TÜBİTAK 4007 Tekno Bilim Tekno Kültür Şenliğinin Öğretmen Atölyeleri Açılışı Gerçekleştirildi

İzmir Narlıdere'de TÜBİTAK 4007 Tekno Bilim Tekno Kültür Şenliğinin Öğretmen Atölyeleri Açılışı Gerçekleştirildi

TÜBİTAK 4007 kapsamında yürütülen ve 5 gün sürecek olan Narlıdere Tekno Bilim Tekno Kültür Şenliği, Öğretmen Atölyelerinin açılış programı ile başladı. Programa; Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Narlıdere Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ay, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Abdülvahap Köse, Karabağlar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden Ayla Sert, Narlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Arzu Günaydın, Balçova İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Atilla, Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çevik, STK Temsilcileri, akademisyenler, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program Narlıdere Tekno Bilim Tekno Kültür Şenliği Projesinin tanıtım videosu ile devam etti.  Proje Yürütücüsü Gamze Demir'in proje hakkındaki bilgilendirme konuşmasının ardından Narlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Arzu Günaydın projenin kapsamı ve önemine dair bir konuşma yaptı ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür;  bu projelerin sınırlı kalmaması için, öğrencilerin merak ve farkındalık duygularını geliştirerek, bilimsel araştırma yöntemleri ile büyük umutlara yelken açmalarının en büyük amaçları olduğunu söyledi. Yentür, İzmir'de bu anlamda yapılan çalışmalara değindi ve sayısı 16 ya çıkarılan Bilim ve Sanat merkezlerinde hedeflerinin İzmir'in 30 ilçesinde de bu kurumları açmak, böylece eğitimde imkân ve fırsat eşitliği sağlamak olduğunu ifade etti. Hakkari, Elazığ ve Bingöl illerinin de dâhil edildiği İzmir Bilim Olimpiyatları ve Olimpiyat Eğitimlerinden, İzmir'den Kahramanmaraş'a El Ele Bilim Projesine kadar yapılan bilimsel çalışmaları özetleyen Yentür, öğrencilerin, öğretmen ve eğitim yöneticilerinin farkındalık ortaya koyan çalışmalarına verilen desteği artırarak devam ettireceklerini vurguladı.

Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu; Tekno Bilim Tekno Kültür Projesinin önemine ve içeriğine değindi, gayret gösteren, emek veren paydaşlar dâhil herkese teşekkür etti. Türkiye'nin bilim, teknoloji ve savunma sanayiindeki başarılı çalışmalarından ve gençlerin üretiminden bahseden Dervişoğlu, nitelikli insan gücü olan gençleri en iyi şekilde geleceğe hazırlamak ve onların teşvik edilmesinin hepimizin görevi olduğunu vurguladı. Dervişoğlu ayrıca farkındalıkların oluşturulmasının önemine değindi ve ilçede bu anlamda yapılan çalışmalardan bahsetti.

Protokol konuşmalarının ardından projede emeği geçen paydaşlar, akademisyenler ve destek olan okullar için plaket törenine geçildi. Program sonunda paneli ve öğretmen atölyelerini gerçekleştirecek akademisyenler sahneye davet edildi. Başkanlığını Ege Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım Bölümünden Dr. Öğrt. Üyesi Onur Akşit'in yaptığı panelde konuşmacı olarak; Yaşar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinden Doç. Dr. Yasin Özarslan,  Das Akademi İş Geliştirme ve E -Learning Müdürü Dr. Öğrt. Üyesi Mona Aykul, Dr. Öğrt. Üyesi Aslı Favaro, Ege Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım Bölümünden Dr. Öğrt. Üyesi Eda Er ve Zuhal Selahattin Barutçuoğlu İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Fatma Topal Camcı yer aldı.

22-05-202322-05-202322-05-202322-05-202322-05-202322-05-202322-05-202322-05-202322-05-202322-05-202322-05-202322-05-202322-05-202322-05-202322-05-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.