İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Mesleki Gelişim Akademisine Yoğun İlgi

İzmir Mesleki Gelişim Akademisine Yoğun İlgi

16-06-2017

 

 

İzmir Mesleki Gelişim Akademisine Yoğun İlgi


On bin öğretmen eğitim aldı…

21 Mart 2017 tarihinde ilk çalışma startını veren mesleki gelişim akademisi üç ayda on binden fazla öğretme eğitim verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Klinik Psikolog Mehmet Dinç, Prof. Dr. Aytaç Açıkalın, İdris Topçuoğlu, Mahir İz, Eğitmen Serhan Yılmaz, Yazar Polat Doğru, Yazar Ömer Ekinci, Eğitimci Durmuş Ümmet gibi eğitimcilerin eğitim verdiği akademi de; Ruh Sağlığını Korumak, Eğitim Sisteminde Farklı Yaklaşımlar, Kişisel Farkındalık ve Kurum İçi İletişim, Hayata Rehber Olma gibi farklı konular ele alındı.

Eğitim üzerine farklı alanlarda uzman kişilerle eğitimcileri bir araya getirmeye devam eden mesleki gelişim akademisi çalışmalarına yeni eğitim öğretim yılında da devam edecek.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bu yıl fark yaratan ve büyük memnuniyet oluşturan Mesleki Gelişim Akademisi programı kapsamında Ahmet Şerif İzgören semineri öğretmenlerin yoğun ilgisi ve beğenisi ile gerçekleşti.

Öğretmenler seminer almak için sıraya girdi..

Ahmet Şerif İzgören’in Mesleki gelişim akademisi eğitimine alınacak öğretmenlerin beş katı başvuru yapıldı. İzmir’de görev yapan 700 öğretmenin ilk defa yapılan uygulama ile MEBSİS üzerinden tamamen gönüllük esası ile kayıt oldukları ve aynı gün kayıtları dolan, yüksek katılımlı seminer sonrası İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Uğur Okulları yöneticilerine vermiş oldukları desteklerinden dolayı teşekkür etti

Mesleki gelişim akademisi Haziran ayı programlarında ise şunlar yer alıyor;

19 haziran 2017 tarihinde Yrd.Doç.Dr. Esef Hakan Toykok “Yaşattıklarınla Hatırlan Öğretmenim” iki yüz elli öğretmen,  20 Haziran 2017 tarihinde ise İstanbul Aydın Üniversitesi Yrd.Doç.Dr. Ayşin Kaplansayı “ Üstün Zekalı Çocukların Fark edilmesi” semineri ise üç yüz öğretmene verilecek. 20.06.2017 tarihinde ise ayrıca “Çocuk Resimlerinin Analizi” konulu seminerde İstanbul Aydın Üniversitesi Yrd.Doç.Dr. Aylin Sözer  Çapan yine üç yüz öğretmen ile bir araya gelecek.

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü yetkileri tarafından alınan bilgiye göre önümüz de eğitim öğretim yılından itibaren çalışmalın farklı şekillerde devam edeceği söylendi.

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.