İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse ve Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’yi Makamında Ziyaret Etti

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk,  İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Yeşilay İzmir Şube Başkanı ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Vargeloğlu’nun hazır bulunduğu değerlendirme toplantısında son dönem yapılan çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımında bulunuldu.
İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse ve Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’yi Makamında Ziyaret Etti

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, çocuklarımızı madde bağımlılığından ve tüm zararlı alışkanlıklardan korumak hususunda farkındalığı artırmak için Yeşilay ile işbirliği içinde çalışmanın öneminden bahsederek milli kültüre bağlı, sağlıklı ve mutlu nesiller yetiştirmenin önemini vurguladı. Yahşi, “Ülkemizin en kıymetli sermayesi genç nüfusudur. Bu potansiyelin kirli ellerde heba olmasına asla izin vermeyeceğiz. Öğretmenlik mesleği, anne baba hassasiyeti içerisinde olmayı gerektirir. Saçını okşayamadığınız, yüreğine dokunamadığınız bir çocuğu bağımlılık tuzağından kurtarmanız mümkün değildir. Bu konuda anne, babalar, eğitimciler ve tüm toplum tam bir seferberlik ruhuyla hareket etmelidir.” dedi.

Buluşmada Yeşilay’ın İzmir’de yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Vargeloğlu " Yeşilay İzmir Şubesi olarak gelecek nesli bağımlılıklardan korumak için önemli çalışmalara imza atıyoruz.  Öğrencilerimizin sanattan spora kadar kendilerini ifade edebilecekleri alanlar oluştururken onlara güvendiğimizi her zaman belirtiyoruz.” diyerek önümüzdeki eğitim öğretim yılında da çalışmalara hız katılarak devam edileceğini vurguladı.

İşbirliğini geliştirmek noktasında fikir alışverişinde bulunulan buluşmada, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi; İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse ve Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk’ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

30-07-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.