İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Yöneticileri ve İş Dünyası Temsilcileri İzmir Ticaret Odasında Bir Araya Geldi

İzmir İl Milli Eğitim Yöneticileri ve İş Dünyası Temsilcileri İzmir Ticaret Odasında Bir Araya Geldi

İzmir İl Milli Eğitim yöneticileri ve iş dünyası temsilcileri 'Mesleki Eğitim ve Sektör İşbirliği Çalışmaları' konulu toplantıda bir araya geldi.

Toplantıya;  İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, ilçe milli eğitim müdürleri, İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, İZTO Meclis Başkanı Selami Özpoyraz,  İZTO yönetim kurulu üyeleri ile meclis ve komite üyeleri katıldı.

Toplantıda, iş dünyası ile milli eğitim yöneticilerinin ortak paydada buluşarak projeler üretecekleri, gençler için güçlü bir sinerji oluşturacakları yapının da temeli atıldı. Toplantıda İzmir'de mesleki eğitim alanında yapılan çalışmaların yanı sıra sektör ve eğitim buluşmalarının ilerlemesi için yapılabilecek ortak çalışmalar ele alındı.

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, yaptığı konuşmada  eğitim ve iş dünyası arasındaki iletişimi önemsediklerini belirterek "Odamız, üniversitemiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir araya gelmemizin yaratacağı sinerji bizlere pek çok işbirliği kapısı açacak" dedi.  Özgener, teknolojinin hızlı ilerlediği bu dönemde hayat boyu kendini yenilemenin, her zaman en güncel ve en doğru bilgiye sahip olmanın, hayata daha doğru atılabilmenin önemine dikkat çekti ve mesleki eğitimin de bu anlamda çok önemli olduğunu sözlerine ekledi. Doğru işe doğru eleman alımının önemine dikkat çeken Özgener, yapılacak ortak çalışmalar ve dolayısı ile gelişen iş sektöründe olumlu gelişmeler kaydedilebileceğinin altını çizdi ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılacak olan iş birliğinin önemini vurgulayarak sözlerine son verdi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü mesleki ve teknik eğitimden sorumlu Müdür Yardımcısı Medet Ekşi, İzmir'de yapılan mesleki ve teknik eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

İzmir Ticaret Odasına ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederek sözlerine başlayan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür yaptığı konuşmada son dönemde eğitim ve sanayi işbirliklerinin arttığına dikkat çekti. Yentür, bu bakış açısının daha farklı ve daha dinamik olmasını istediklerini sözlerine ekledi. "Sektörle mesleki eğitim buluşmadığı zaman, bu durum adeta tek kanatlı kuş gibidir. İş dünyası ve sanayi ile mesleki eğitimin birlikteliğini; eğitim, üretim ve istihdam döngüsünü sağlayarak madde ile manayı buluşturacağız.'' dedi.

Sektör temsilcileri ile eğitim alanında yapılacak çalışmaların önemini vurgulayan Yentür, İzmir'de meslek liselerinin pek çok patent, faydalı model ürettiğini belirtti. Dijital dönüşüm, endüstri 4.0 gibi güncel gelişmeler ışığında yenilikçi üretim teknolojilerinin öğretilmesi gerekliliğine vurgu yapan Yentür, "Her çocuğumuz çok değerli. Okul öncesi dönemden itibaren çocuklarımızın yeteneklerinin belirlenmesi çok önemli. Çocuklarımızı ve gençlerimizi yarınlara hazırlamak konusunda hepimize görevler düşüyor" dedi.

Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri ve İzmir Ticaret Odası meslek komitelerinde görevli iş dünyasından temsilcilerin özellikle mesleki eğitim alanında yapılacak çalışmalara ilişkin görüş alışverişi ile sona erdi.

12-01-202212-01-202212-01-202212-01-2022

 

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.