İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Özel Eğitim Öğrencileriyle Kahvaltıda Bir Araya Geldi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Gaziemir’de düzenlenen kahvaltı etkinliğinde İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, özel eğitim öğrencileri ve velileriyle buluştu.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Özel Eğitim Öğrencileriyle Kahvaltıda Bir Araya Geldi

01-12-201701-12-201701-12-201701-12-201701-12-201701-12-201701-12-201701-12-201701-12-201701-12-201701-12-201701-12-201701-12-2017

 

Etkinlikte konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “En kıymetli haklardan birisi eğitim hakkıdır. Bu noktada özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımız için çok daha hassas olmamız gerekir. Kaybedeceğimiz tek bir öğrencimiz dahi olamaz.” dedi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu kahvaltıya İzmir Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış, Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez, Gaziemir İlçe Müftüsü Ekrem Saylam, Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Usman, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, özel eğitim öğretmenleri, öğrencileri ve velileri katıldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “Özel çocuklar, gerçekten eğitimimizde en başta duran, bizim için çok kıymetli öğrencilerdir.” diyerek çocuklarımızı her daim özel ilgi ve müstesna alakayla yetiştiren kıymetli anne ve babalarına teşekkür ederek konuşmasına başladı.

“İstiyoruz ki, bu çocuklarımıza anne ve babalarının göstermiş olduğu ilgi ve alakayı devleti temsilen bizler de İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gösterelim. Çocuklarımızın taşınması, yemekleri ve özel eğitim okullarının sayılarının artırılması konularında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerekli çalışmaları yapıyoruz. Sayın Valimizin talimatıyla birlikte özel eğitim okul sayısını da artırıyoruz. 10 gün sonra İzmir’de bir tane daha özel eğitim okulunu açacağız. Sonrasında yine, Karabağlar ilçemizde FETÖ’den aldığımız bir kurumu özel eğitim okulu olarak, 185 kişiye hitap edecek bir şekilde hayata geçireceğiz.” diyen Yahşi, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün özel eğitime ne derece önem verdiğinin altını çizdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yahşi, “İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak evinde kaderiyle baş başa kalmış, dışarıya çıkamayan, sokakta oynayamayan, eğitim alamayan ve öğretmeniyle buluşamayan hiçbir öğrenci kalsın istemiyoruz. Özel eğitime ihtiyacı olan bütün öğrencilerimizin öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla buluşmalarını, yardımcı personelle birlikte yemeklerinin servis edilmesini ve diğer öğrencilerimiz gibi hak ettikleri eğitimi almaları konusunda eğitim politikalarımızı düzenliyoruz.” diye sözlerine devam etti.

Gaziemir İlçe Müftüsünün okuduğu sofra duası ile kapanan etkinlikte İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “Böyle sıcak bir ortamda kıymetli öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte bu güzel kahvaltıda buluşmaktan keyif aldığımı söylemek istiyorum. Daha güzel programlarda hep birlikte buluşmak dileğiyle hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” diyerek, bu anlamda destek veren velilerimiz ile öğrencilerimize kendi evladı gibi bakan öğretmen ve yöneticilere teşekkür etti.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.