İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Kahvaltıda Öğrenci Temsilcileri ile Buluştu

Konak Öğretmenevinde gerçekleşen buluşmada İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi öğrenci temsilcileri ile kahvaltıda bir araya gelerek onların görüş ve önerilerini dinledi.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Kahvaltıda Öğrenci Temsilcileri ile Buluştu

Samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltıda konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İzmir’in geleceğine şekil verecek olan gençler ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yahşi “Mesleki yaşamımda en önemli motivasyon kaynağı siz çocuklarım oldunuz. İzmir’ de eğitimin geleceği için çalışırken sizlerin düşünce ve önerilerini çok önemsiyorum. Bu ülkeyi, bayrağını, onurunu yarına taşıyacak olan siz gençlerimizsiniz. İşimiz ne kadar yoğun olsa da en önemli enerji kaynağımız sizlersiniz.” dedi.

          En Büyük Zenginliğimiz Öğrencilerimizdir

         Güzel bir coğrafyada yaşadığımızı ifade eden Yahşi, “Doğası, güneşi ve tüm zenginlikleri ile ülkemiz çok özeldir. Ancak bundan da güzeli ve en büyük zenginliği siz öğrencilerimizsiniz. Bir insanda bulunması gereken en önemli nimet özgüvendir. Yeter ki hayal edin, yeter ki isteyin. İnanırsanız başarıya kapı açarsınız. Hiç birimizinbu ülkeden daha kıymetli bir varlığı yok. Bu toprakların tarihine baktığımızda Çanakkale Zaferi’nden Kurtuluş Savaşı’na kadar ne bedeller ödendiğini biliyoruz. Vatanımız için elimizden gelenin fazlasını yapmayı bu vatana borçluyuz.” sözleriyle devam ettiği konuşmasında dünyadaki eğitim politikaları ve bu konudaki şahsi gözlemlerine yer verdi. Yahşi, “Birçok ülkenin eğitim politikalarını yakından inceleme fırsatı buldum. Gördüm ki bizim çocuklarımız hiçbir yönden dünyadaki akranlarından geride değil. Eğitimde başarı hedeflerine ulaşmış ülkelerde gördüğüm en önemli unsur disiplin oldu. Bu konu, başarıda büyük fark yaratıyor.” dedi.

         Hayaline âşık olmayan hiçbir iş yapamaz

         Sözlerine Kanada’dan örnek vererek devam eden Yahşi, “Her şeyleri var ancak genç nüfusu yok. Genç yoksa gelecek yok, ufuk yok, hayal yok! Biz sizlere inanıyoruz ve güveniyoruz. Bu ülkenin sorumluluğu sizlerin omuzlarında.  Hayaline âşık olmayan hiçbir iş yapamaz.  Damarlarınızdaki kan, yüreğinizde heyecan sizlere dünya çapında söz sahibi olabileceğiniz fırsatlar getirecektir. . Hangi alanda olursa olsun İzmir’in sesini, sözünü dünyada duyuralım istiyoruz. Dünya artık bir köy. Bilgiye her yerden ulaşılıyor. Mesele bu değil, önemli olan bilgiyi sentezlemek. Endüstri 4.0’a doğru giderken ülkemizi bu alanda söz sahibi yapacak sizlersiniz. Umudunuzu törpüleyen, enerjinizi düşüren herkesten uzak durun. Kendinize her daim güvenin. Ancak mutlaka bir kariyer planlaması yapın. Hayalleriniz yerelde kalmasın, hayallerinizi yalnızca İzmir ve Türkiye ile sınırlamayın. Dünya çapında düşünün. Kalbinizle inandığınız bu yola düşmekten çekinmeyin.” diyerek gençlere hayallerinin peşinden gitmeleri gerektiğini tavsiye etti.

          İzmirli Gençler Madde Bağımlılığına Geçit Vermeyecektir

          Öğrenci temsilcileriyle her konuda konuşmak ve düşüncelerini almak üzere bir araya geldiklerini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “ Madde bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığı konusunda İzmir’de ciddi bir mücadele içindeyiz. Okul rehber öğretmenleri, emniyet görevlileri ile birlikte kılı kırk yararcasına çalışıyoruz. Yeter ki sizler dünyada ülkemizi en iyi şekilde temsil edin, bayrağımızı dalgalandırın. Madde bağımlılığı konusunda sizleri kötü emellerine alet etmek isteyenler var. Sizi bu tuzaklara düşürmelerine izin vermeyin. Uyanık olun. Bu konuda öğretmenlerinizle, ailenizle ve bizlerle sürekli iletişime geçebilirsiniz. Bunun için sürekli diyalog halinde olun. Ben biliyorum ki İzmirli gençler buna geçit vermeyecektir. Bu sizin milli ve manevi sorumluluğunuzdur.” diyerek madde bağımlılığı konusuna dikkat çekti.

“İçinizden dünyada ses getiren işler yapacak öğrenciler çıkacaktır. Sizin söyleyeceğiniz şarkıya bu ülkenin ihtiyacı var. Ben sizde o enerjiyi ve adanmışlığı görüyorum. Hayallerinize ve hedeflerinize sınır koymayın. Pes etmeden çalışın. Göreceksiniz ki mutlaka karşılığı olacaktır. Çünkü bu konuda her türlü yeteneğe sahipsiniz.” diyerek konuşmasını sonlandıran Yahşi gençlerden gelen görüş ve önerileri tek tek dinledi. Gençlere ihtiyaç duydukları her konuda yanlarında olduğunu söyledi

Toplantının sonunda öğrencilerle fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

21-02-201821-02-201821-02-201821-02-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.