İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ Bergama´da İncelemelerde Bulundu

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ Bergama´da İncelemelerde Bulundu

 

 

 

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖMER YAHŞİ BERGAMA’DA

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ incelemelerde bulunmak üzere Bergama’ya geldi. Bergama’da bulunan bazı okul ve kurumları ziyaret etti.

Bergamalı Kadri Anadolu İmam Hatip Lisesi, 70.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bergama Öğretmenevi ve yapımı devam eden okul ve diğer kurumları ziyaret ederek yerinde incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz’dan bilgiler aldı.

İlk olarak, Bergamalı Kadri Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’ye öğrenciler okullarını ziyaret etmelerinden dolayı duydukları mutluluğu dile getirerek,  çiçek takdim ettiler. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ öğrencilere nazik davranışlarından dolayı teşekkür ederek, okulun fiziki yapısını çok beğendiğini ve özellikle öğrencilerin gözlerindeki pırıl pırıl bakışlarının, ülkemiz adına umutlarımıza umut kattığını ifade ederek, başarılı çalışmalarından dolayı öğrenci, öğretmen ve idarecileri tebrik etti.

Bergama Öğretmenevi’ne de inceleme ziyaretinde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ’ye, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri KİRAZ tarafından yapılan açıklamada”, öğretmenevinin 15 odasının yenilenerek modern bir görünüme kavuşturulduğu, diğer odalarında yenileceği” bilgisi verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ , Öğretmenevinin tüm odalarını tek tek gezerek öğretmenevindeki incelemelerini tamamladı.

 TARİHİ SORUMLULUKLARIMIZ VAR….

Öğleden sonra Bergama’da görev yapan tüm okul ve kurum müdürleriyle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ yaptığı konuşmada;” Okul idarecileri olarak, öğretmenler olarak tarihi bir sorumluluğumuz olduğunu, öğrencilerimize vatanımızın, bayrağımızın kıymetini her fırsatta, her ortamda anlatmanın önemini” ifade ederek, ”Çocuklarımızın bu toprağın en kıymetli madeni olduğunu, bize emanet edilen bu cevherlerin bir tanesinin dahi kaybedilmemesi gerektiğini, ahlaklı, dürüst ve vatanını seven bireyler olarak yetiştirme sorumluluğumuz olduğunu “ söyledi. Özellikle bağımlılıkla mücadele konusunda okul müdürlerimizin dikkatli ve uyanık olması gerektiğini , öğrencilerimizin sigara , uyuşturucu  gibi bağımlılıklardan başka çocuklarımızın bilgisayar ve tablet bağımlısı olmaması içinde öğrencilerimizin sosyal ve kültürel faaliyetlerle içinde olması için okul müdürlerinden gayretli olmalarını istedi.

Konuşmasında “ Bergama’nın İzmir il Genelinde TEOG sınavlarında sürekli yükselişte olduğunu görmekten mutlu   olduğunu , bu başarıda emeği ve gayreti olan öğretmen ve okul müdürlerine teşekkür ederek, tebrik etti.”

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ  ayrıca “Öncelikli hedeflerinin ,Bergama’da 2019 yılı itibariyle ikili eğitimi ortadan kaldırarak, öğrencilerimizin sabah karanlığında yola düşmekten kurtarmak olduğunu,   tekli eğitime geçmek için gerekli yatırım ve planlama yapılacak” dedi. Ayrıca “ İzmir’in tüm ilçelerini ziyaret ederek, kılcal damarlara varıncaya kadar inip, sorunları yerinde tespit ederek, sorunu yerinde çözdüklerini , sorunu not alıp dönmediklerini” ifade etti.

Toplantı sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ okul ve kurum müdürleriyle görüş alışverişinde bulundu.

Toplantı sonrasında Şehit Üsteğmen Cemil Canan İmam Hatip Ortaokulu’nu da  ziyaret eden   İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ, öğretmenlerle bir araya gelerek , okulun ihtiyaçları hakkında görüş alış verişinde bulunarak , okulun TEOG başarısından dolayı tebrik ederek öğretmenlere çiçek takdim etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ son olarak inşaatı devam eden Bakırçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ve okul yapımı için ayrılmış olan arsaları yerinde ziyaret ettikten sonra Bergama’dan ayrıldı.

22-02-201722-02-201722-02-201722-02-201722-02-201722-02-201722-02-201722-02-201722-02-2017

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.