İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin LGS Mesajı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin LGS Mesajı

Kıymetli evlatlarımız  geleceklerine yön vermek üzere yıl boyunca büyük bir azim ve özveriyle çalışarak hazırlandıkları LGS sınavına  6 Haziran'da girecekler. Bir üst eğitim kademesi olan ortaöğretim kurumlarına  bu sınavın sonuçlarına göre geçiş yapacaklar. Evvela tüm öğrencilerimizin emeklerinin karşılığını alarak hayalini kurdukları liseye yerleşebilmelerini temenni ederim.          

 

Sevgili çocuklarım, ülkemizin ve dünyanın içinden geçtiği salgın döneminde sizlerin gayretine, umuduna ve inancına şahitlik etmekten büyük bir kıvanç duyuyorum. Bu süreci büyük bir özveriyle, sabırla pes etmeden yönettiniz. Gerek bakanlığımızın gerekse okullarınızda öğretmenlerinizin yürüttüğü faaliyetleri dikkatle takip ettiniz. Yarın, geleceğiniz için büyük azimle hazırlandığınız bir sınava gireceksiniz. Hayatımızın her alanında sınavlarla karşı karşıya olduğumuzun bilinciyle hiçbir şeyin sağlığınızdan, huzurunuzdan ve mutluluğunuzdan daha değerli olmadığını unutmayın. Her biriniz sahip olduğunuz kabiliyetler ve meziyetlerle aziz milletimizin en kıymetli varlığısınız. Gülen gözlerinizdeki ışıltının daim olması aileniz ve öğretmenleriniz için çok önemli.  

 

Bu duygu ve düşüncelerle, öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek veren tüm öğretmenlerimiz ve velilerimize teşekkür ediyor, Liseye Geçiş Sınavı'na girecek olan 8.sınıf öğrencilerimize başarılar, sınavda görev alacak yönetici ve öğretmenlerimize muvaffakiyetler temenni ediyorum.                                                                                                                Dr. Ömer Yahşi                                                                                                      İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.