İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin Kurban Bayramı Mesajı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin Kurban Bayramı Mesajı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin Kurban Bayramı Mesajı

Millet olarak kardeşliğimizi ve birliğimizi daha da pekiştirdiğimiz, sevgi, hoşgörü ve yardımlaşma duygularımızı tazelendiğimiz, gönülden gönle köprüler inşa ettiğimiz mübarek kurban bayramına vasıl olmanın mutluluğunu paylaşıyoruz.

Toplum olarak birbirimize kenetlendiğimiz, birbirimizi sahiplendiğimiz, paylaşarak büyüyüp güçlendiğimiz, huzur ve güven ortamı inşa ettiğimiz bu müstesna günler bizi biz yapan kıymetli hasletlerimizdendir. Birlik ve beraberlik içinde kalplerimizi yakınlaştıran bu manevi iklim, Yüce Allah'ın bizlere bir hediyesi ve ikramıdır. Yaradanın bizlere bahşettiği lütufları; adalet, merhamet, şefkat ve rikkatle nefes aldığımız her günü bir bayram olarak idrak ediyoruz.

Çocukluk hatıralarımızın başköşesinde duran bayramlarımızı her daim bir çocuk neşesi ve heyecanı ile karşılayan bizlerin en önemli vazifelerinden biri de bu hissiyatı yarına aktarmaktır. İzmir eğitim ailesi olarak en kıymetli varlığımız evlatlarımızı atiye hazırlarken ruhumuzu besleyen manevi hasletlerimizin şuurunda nesiller yetiştireceğimize olan inancımız tamdır.

Şanlı tarihimizden gelen bizi biz yapan milli ve manevi hasletlerimiz, çocuklarımızın ve gençlerimizin atiye taşıyacakları en kutsal hazinedir Bizi bir arada tutan,  kim olduğumuzu hatırlatan, aynı düşünce ve duygularda buluşturan değerlerimizle büyüyen çocuklarımız gelecekte bizlere gurur veren başarılara imza atacaktır.

Bu duygularla, aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ederken, onların kıymetli aileleri ve evlatları başta olmak üzere tüm eğitim camiamızın ve aziz milletimizin Kurban Bayramını kutlar, bu mübarek bayram günlerinin, milletimizle birlikte tüm İslam âlemine ve insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ederim.

                                                                                                       Dr. Ömer Yahşi

                                                                                            İzmir İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.