İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin Kurban Bayramı Mesajı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin Kurban Bayramı Mesajı

Sevgi, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının tazelendiği, millet olma şuurumuzu pekiştiren, gönülden gönüle köprüler inşa edilen mübarek kurban bayramına vasıl olmanın mutluluğunu paylaşıyoruz.

Bütün dünya ile birlikte ülkemizde de etkili olan pandemi sürecinde manevi değerlerimiz içinde en güçlü hasletlerden biri olan bayramlarımız bilhassa önem arz ediyor.

Dini bayramlarımız, her zorluğun elbet bir gün nihayetleneceği şuuru ile el ele gönül verirsek her güçlüğün üstesinden geleceğimizi bize hatırlatıyor. Bu müstesna günlerde birbirimize uzattığımız eller, dokunduğumuz kalpler, paylaştığımız duygular bizi birleştirirken aynı zamanda güçlendiriyor. Kenetlenerek her türlü zorluğu aşmamıza bir vesile olan bu özel zamanlar, milletimizi daha güçlü duygular ile bir araya getiriyor.

İzmir eğitim ailesi olarak en kıymetli varlığımız evlatlarımızı atiye hazırlarken ruhumuzu besleyen manevi hasletlerimizin şuurunda nesiller yetiştireceğimize olan inancımız tamdır. Bizi bir arada tutan,  kim olduğumuzu hatırlatan, aynı düşünce ve duygularda buluşturan manevi iklim ile büyüyen çocuklarımız gelecekte bizlere gurur veren başarılara imza atacaktır.

Bu duygularla, aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ederken, onların kıymetli aileleri ve evlatları başta olmak üzere tüm eğitim camiamızın ve aziz milletimizin Kurban Bayramını kutluyor, ülkemiz ve dünya için sağlık, huzur, barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                           Dr. Ömer Yahşi

                                                                                                                                                                                                                                                 İzmir İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.