İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin 6 Şubat Depremi Birinci Yıl Dönümü Mesajı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin 6 Şubat Depremi Birinci Yıl Dönümü Mesajı

Hepimizin yüreğini yakan, binlerce insanımızın yaşamını yitirdiği, yüz binlerce insanımızın yaralanmasına neden olan ve asrın felaketi olarak adlandırılan Türkiye'nin güneydoğusunu vuran Kahramanmaraş merkezli depremler  yüreğimizde ve hafızalarımızda derin bir iz bırakmıştır. Hiçbir canımızı, hiçbir kaybımızı unutmadık, asla unutmayacağız. Hayatını kaybeden canlarımıza yüce Allah'tan rahmet kederli ailelerine sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Devletimiz, depremlerin ilk anından itibaren tüm imkânlarını seferber ederek, yaraları sarmak üzere kapsamlı bir şekilde harekete geçmiştir. Her felakette olduğu gibi devlet ve vatandaşlarımız bir araya gelmiş, yardımseverlik ve duyarlılıkla dolu bir dayanışma sergilemiştir.

Aziz milletimizin büyüklüğü, fedakârlığı ve yardımseverliği, ihtiyaç sahiplerine destek olma konusundaki kararlılığını bir kez daha göstermiştir. Ülkemizin dört bir yanından vatandaşlarımız, hemen harekete geçerek toplumsal birlik içinde dayanışmanın en güzel örneklerini sergilemiştir. Bu birlik ve beraberlik, sadece zor zamanlarda değil, her anında milletimizin gücünü ve insanlık değerlerine olan bağlılığını yansıtmaktadır.

Depremin ilk gününden itibaren bu konudaki hassasiyetimizi, devletimiz gücüyle; milletimiz metaneti, fedakârlığı ve yardımseverliğiyle tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Yaşanılan doğal afet sonrası milyonların tek yürek seferber olduğu ülkemizde, yaralar el birliği ile sarılmaya çalışılırken toplumun birlik ve beraberlik ruhunu da en güzel şekilde ortaya koymuştur.

Birbirimize kol kanat germeye, beraberce yaralarımızı sarmaya devam edeceğiz. Devletimizin gücü, milletimizin gönül zenginliği de her şeyin üstesinden gelebilecek güçtedir. Depremlerde hayatını kaybeden canlarımızı geri getiremeyiz ancak geride bıraktıkları emanetlerine sahip çıkarak vefamızı ödeyebileceğimize inanıyorum.

İzmir eğitim ailesi olarak yıllardır üzerinde hassasiyetle durduğumuz afet bilinci eğitimlerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Okullarımızda alınacak tedbirlerin büyük önem taşıdığını, riskleri azaltmak üzere gösterilecek gayretin, kamunun çalışmalarına da güç vereceğini hatırlatmak istiyorum. Unutmayalım; afet öncesinde ve afet anında ne yapacağını bilmek hayat kurtarır.

Yüce Rabbimiz hiç kimseyi afetlerle imtihan etmesin, acılar yaşatmasın, canlar yanmasın...Asrın felaketinde ebediyete irtihal eden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, başta aileleri olmak üzere tüm ülkemize tekrar başsağlığı diliyorum. Deprem sırasında görevi başında hayatını kaybeden meslektaşlarımızı saygıyla anıyorum. Geride kalanlara sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum.

                                                                                                                     

                                                                                                                                       Dr. Ömer Yahşi

                                                                                                                             İzmir İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.